Category Archives: Aktualności

SŁONECZNA W SENIORZE

W dniu 23 stycznia w progi Domu Dziennego Pobytu „Senior” działającego w strukturach wyszkowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej zagościły wraz z wychowawcami dzieci ze świetlicy „SŁONECZNA”. W imieniu społeczności świetlicy życzenia babciom i dziadkom złożyła kierownik Pani Jadwiga Kamieniecka. Dzieci wystawiły piękny program liryczno – muzyczny skierowany do uczestników placówki. Milusińscy przygotowali również laurki, a w ramach niespodzianki ofiarowali pyszny tort. Wdzięczni seniorzy zaprosili swoich miłych gości do wspólnego skosztowania tortu oraz pączków, nie zabrakło również wspólnych zabaw i śpiewu.

Koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka

„Nikt nie jest w stanie zapewnić dzieciom tego, co mogą im dostarczyć dziadkowie: to Oni  obsypują pyłem gwiazd życie swoich wnucząt”.  A. Haley

W dniu 22 stycznia w Wyszkowskim Ośrodku Kultury i Sportu „Hutnik” odbył się międzypokoleniowy koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka. Społeczność Malinowego Przedszkola w Wyszkowie przygotowała piękne widowisko pt. „Bajkowe przedstawienie dla Babci i Dziadka”. Przybyłych na koncert powitała dyrektor Malinowego Przedszkola Pani Izabela Skarżyńska. Na widowni zasiedli seniorzy z terenu miasta i gminy Wyszków, dziadkowie i babcie pociech, które brały udział w przedstawieniu, a także przedstawiciele władzy samorządowej. W trakcie spotkania z okazji tak pięknego święta nie zabrakło krótkiej prelekcji ostrzegającej seniorów przed oszustami i niebezpieczeństwami czyhającymi na drodze. Policjanci zostawili kilkadziesiąt odblasków oraz ulotek „Bezpieczny Senior” z ważnymi informacjami i ostrzeżeniami. Spotkanie uświetniła nieodpłatnie swoim występem Pani Alicja Mieszało, która wykonała kilka utworów o tematyce świątecznej, o miłości, a   nawet z repertuaru Edith Piaf.

Życzenia dla wyszkowskich babć i dziadków  z okazji ich święta z ramienia samorządu złożyły Panie Sekretarz Gminy Anna Gołębiewska, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Agnieszka Mróz.

Spotkanie wigilijne w DDP „Senior”

W dniu 13 grudnia 2017 r. w Domu Dziennego Pobytu „Senior” odbyło się spotkanie wigilijne.

W uroczystości uczestniczyli wyszkowscy seniorzy, wiceburmistrz Wyszkowa – Pani Aneta Kowalewska, dyrektor OPS w Wyszkowie – pani Agnieszka Mróz oraz księża z parafii św. Wojciecha w Wyszkowie – proboszcz Roman Karaś i ksiądz emeryt Antoni Kosiorek. Spotkanie odbyło się w miłej, świątecznej atmosferze. Uczestnicy złożyli sobie życzenia i podzielili się opłatkiem. Na stołach nie zabrakło wigilijnych potraw. Spotkanie uświetnił występ zespołu „Nadbużanie”, który pięknym śpiewem zachęcał do wspólnego kolędowania.

 

Zwiedzenie Wilanowa

W dniu 5 grudnia 2017 r. czterdziestoosobowa grupa wyszkowskich seniorów wybrała się na wycieczkę do Warszawy zorganizowaną przez Dom Dziennego Pobytu „Senior”
w Wyszkowie. Celem wyjazdu było zwiedzenie Wilanowa.

Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Świątyni Opatrzności Bożej.
Po obiekcie oprowadził Seniorów przewodnik, który w ciekawy sposób przybliżył genezę powstawania Świątyni. Uczestnicy dowiedzieli się wielu ciekawych informacji związanych
z historią naszego narodu. Przewodnik między innymi wyjaśnił dlaczego jest taki kształt świątyni, jak również przedstawił znaczenie świetlika umiejscowionego w samym środku obiektu, który symbolizuje przejście światła prosto z nieba przez żywych do zmarłych. W trakcie pobytu w Świątyni seniorzy mieli okazję również uczestniczyć we wspólnej modlitwie.

Następnie udali się do Królewskiego Ogrodu Światła znajdującego się przy Pałacu Króla Jana III Sobieskiego. Tam mieli okazję podziwiać wystawę plenerową, w ramach której ogród jest pięknie oświetlony tysiącami światełek. Spacer po królewskim ogrodzie przyniósł seniorom wiele radości i niezapomnianych wspomnień. Seniorzy w dobrych nastrojach i pełni wrażeń wieczorem wrócili do domów.

Zaproszenie

Gmina Wyszków

Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej
Kierownik Domu Dziennego Pobytu „SENIOR”
w Wyszkowie

zapraszają Seniorów
na

Spotkanie Andrzejkowe

w dniu

30 listopada 2017
w Klubie MOZI

Wyszków ul. Kościuszki 9

 

WSTĘP 15zł.

W programie:
– przemówienia okolicznościowe,

– zabawy i konkursy andrzejkowe,

– ciepły posiłek,

– słodkie ciacho,

– gorąca herbata,

– zabawa taneczna przy muzyce braci Borków.

 

Zapisy i szczegółowe informacje u kierownika DDP” SENIOR” w Wyszkowie
ul. 3 Maja 18 w godz. 9
00– 1600

Akcja społeczna wyszkowskich Seniorów

Wzorem lat ubiegłych, 30 października br. kilkunastoosobowa grupa wyszkowskich seniorów/wolontariuszy we współpracy z pracownikami OPS Domu Dziennego Pobytu „SENIOR” sprzątała opuszczone groby na Cmentarzu Parafialnym przy ulicy Białostockiej. Seniorom nie straszna była niesprzyjająca pogoda – bardzo silny wiatr i przelotny deszcz. Dzięki ich zaangażowaniu uporządkowano kilkanaście grobów i prowadzących do nich alejek. Po zakończonej pracy uczestnicy akcji udali się na rozgrzewającą zupę do restauracji „Gościniec pod Jesionem”. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom akcji społecznej.

Zaproszenie na akcję społeczną

Dom Dziennego Pobytu "Senior" przy OPS w Wyszkowie po raz kolejny zaprasza seniorów z terenu miasta i gminy Wyszków do akcji społecznej. W ramach akcji zajmiemy się sprzątaniem opuszczonych grobów na Cmentarzu Parafialnym przy ul. Białostockiej.  Akcja zaplanowana jest na dzień 30 października 2017 od godz. 9.00. Osoby zainteresowane zaangażowaniem się w akcji społecznej prosimy o kontakt: Dom Dziennego Pobytu „Senior” w Wyszkowie, ul. 3 Maja 18, tel. 29 /742 59 21, w godz. od 9.00 do 16.00.

Pogadanka DDP

We wtorek, 10 października Dom Dziennego Pobytu Senior odwiedzili przedstawiciele Straży Miejskiej, jak również Straży Pożarnej. Pogadanka prowadzona przez strażników miejskich dotyczyła bezpieczeństwa na drodze. Funkcjonariusze przypominali o konieczności zachowania szczególnej ostrożności poruszając się po drodze zarówno pieszo, rowerem jak i samochodem. Udzielili seniorom wielu cennych rad, np. zachęcanie do używania różnego rodzaju odblasków. Każdy z uczestników spotkania otrzymał zawieszkę odblaskową.

Natomiast przedstawiciel OSP Kamieńczyk – pan Marek Kamiński instruował seniorów jak reagować w przypadku różnego rodzaju zagrożeń życia zarówno w domu, jak i na drodze. Mówił na temat bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Chętnie odpowiadał na pytania seniorów. Przyniósł ze sobą defibrylator i pokazał jak należy go użyć w przypadku zagrożenia życia. Seniorzy z zaciekawieniem uczestniczyli w tych spotkaniach. Pogadanka na powyższe tematy odbyła się w ramach projektu „Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców Wyszkowa – etap III”.

Apel

W związku okresem zimowym Ośrodek Pomocy Społecznej w Wyszkowie zwraca się z apelem do mieszkańców Wyszkowa o zgłaszanie osób samotnych, niepełnosprawnych lub bezdomnych z terenu gminy Wyszków potrzebujących pomocy. Ośrodek Pomocy Społecznej oferuje pomoc w zakresie zabezpieczenia w opał, dożywianie, usługi opiekuńcze lub ewentualnie umieszczenie w schronisku – świadczenia te dotyczą w szczególności osób samotnych.

Na informacje oczekujemy w siedzibie Ośrodka :

Wyszków ul. 3-go Maja 16, tel. 0-29 74-249-02 lub 0-29 74-240-97 od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00

Komunikat

W związku z bardzo licznymi zapytaniami dot. wydania decyzji na świadczenia wychowawcze 500+, świadczenia rodzinne oraz świadczenia z funduszu alimentacyjnego  przypominamy, że Dział Świadczeń Rodzinnych informuje Państwa telefonicznie (także sms – owo) o wydanej decyzji. Prosimy o cierpliwe oczekiwanie na decyzję, a po jej odebraniu na wypłatę świadczenia. Jednocześnie informujemy, iż pracownicy Centrum dla Rodziny dokładają wszelkich starań aby decyzje zostały wydane jak najszybciej. Ogromna ilość zapytań telefonicznych o przygotowanie decyzji powoduje wydłużenie czasu ich przygotowywania.

II wyszkowskie senioralia

Uczestnicy OPS Domu Dziennego Pobytu „Senior” w Wyszkowie wzięli czynny udział w II wyszkowskich senioraliach. W dniu 1 października Gmina Wyszków zainaugurowała obchody Międzynarodowego Dnia Osób Starszych Mszą Świętą odprawioną w Kościele w Parafii Świętego Wojciecha. Natomiast 6 października seniorzy z gminy Wyszków mieli możliwość aktywnego spędzenia czasu na hali WOSiR . Czekało tam na nich wiele atrakcji. Na początku przedstawiciele Policji wyświetlili film na temat różnych niebezpieczeństw czyhających na starszych ludzi. Między innymi przedstawiony został sposób„na wnuczka”. Następnie jedna z seniorek Pani Halina poprowadziła krótką rozgrzewkę, po której uczestnicy przystąpili do konkurencji sportowych. Rywalizacja między seniorami była zacięta. Trzeba było wykazać się zwinnością, kreatywnością i zdolnościami plastycznymi. Przedstawiciele naszego Domu zdobyli puchary w dwóch konkurencjach: „mumia”, którą wygrali Hanna Gałązkai Roman Szymanik, a także po zaciętej walce z Janem Marchewką, w rzucie lotką do celu zasłużone zwycięstwo odniosła Maria Leszczyńska. Uczestnicy mieli też okazję wziąć udział w zajęciach zumby prowadzonych przez Joannę Zglec. Po zmaganiach sportowych seniorzy zostali zaproszeni na gorącą zupę. Kolejnego dnia wyszkowska młodzież „złotego wieku” wzięła udział w uczcie duchowej pod hasłem„Seniorzy Seniorom” w Sali widowiskowej WOK HUTNIK. Wyszkowskie święto Seniora uatrakcyjniła amatorska grupa teatralna „POMIMO…” działająca przy Domu Dziennego Pobytu „SENIOR”w Wyszkowie. Grupa teatralna pod kierunkiem emerytowanej polonistki p. Grażyny Święch przygotowała i wystawiła tragikomedię G. Zapolskiej „Moralność Pani Dulskiej”. Na scenie tego dnia obok innych zespołów wystąpił również zespół śpiewaczy  „Nadbużanie” działający przy naszym Domu.

Praca socjalna z osobami zaburzonymi psychicznie

W dniu 06.10.2017 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego odbyło się szkolenie pn. „Praca socjalna z osobami zaburzonymi psychicznie”. Organizatorem szkolenia był Ośrodek Pomocy Społecznej w Wyszkowie, a 80% kosztów szkolenia zostało dofinansowanych z Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Szkolenie zrealizowała firma  Ex Voto z Warszawy. W szkoleniu wzięło udział 15 pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Wyszkowie.

Seniorzy w akcji sprzątania świata.

Grupa seniorów z placówki DDP „SENIOR” po raz siódmy wzięła udział w akcji sprzątania świata. Razem z radnymi miejskimi zbieraliśmy śmieci wzdłuż ul. Warszawskiej. Wyszkowskie sprzątanie to nie tylko praca wiąże się też z odrobiną przyjemności. Po pracy mogliśmy posilić się słodkim poczęstunkiem oraz delektować piękną pogodą oraz leśnym klimatem. Seniorzy zawsze są chętni do współpracy i z wielką radością podejmują wszelkie wyzwania (jak widać na załączonych zdjęciach).