Category Archives: Aktualności

Seniorzy w akcji sprzątania świata.

Grupa seniorów z placówki DDP „SENIOR” po raz siódmy wzięła udział w akcji sprzątania świata. Razem z radnymi miejskimi zbieraliśmy śmieci wzdłuż ul. Warszawskiej. Wyszkowskie sprzątanie to nie tylko praca wiąże się też z odrobiną przyjemności. Po pracy mogliśmy posilić się słodkim poczęstunkiem oraz delektować piękną pogodą oraz leśnym klimatem. Seniorzy zawsze są chętni do współpracy i z wielką radością podejmują wszelkie wyzwania (jak widać na załączonych zdjęciach).

ZAPRASZAMY GIMNASTYCZKI

Ośrodek Pomocy Społecznej - Dom Dziennego Pobytu "Senior" w Wyszkowie zaprasza osoby
60+ na spotkanie organizacyjne odnośnie rozpoczęcia zajęć usprawniająco - relaksacyjnych.

Spotkanie odbędzie się w dniu 13 września 2017 o godz. 15.00 w lokalu DDP "SENIOR" Wyszków, ul. 3 Maja 18.

Dożynki Gminne

Grupa pensjonariuszy z placówki OPS Domu Dziennego Pobytu „Senior” czynnie włączyła się w organizację obchodów dożynek wyszkowskich. Seniorzy udekorowali stragan z plonami ziemi wyszkowskiej jak również namiot Gminy Wyszków, w którym częstowali pysznymi wyrobami cukierniczymi oraz przysmakami wędliniarskimi ufundowanymi  dla mieszkańców gminy przez Burmistrza Wyszkowa.

Dział Świadczeń Rodzinnych – nowy okres zasiłkowy

Ośrodek Pomocy Społecznej Dział Świadczeń Rodzinnych w Wyszkowie przypomina, że:

Od dnia 1 sierpnia 2017 r. rozpoczęło się wydawanie druków i przyjmowanie wniosków o ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego, świadczenia wychowawczego i świadczeń rodzinnych na nowy okres zasiłkowy. Wszystkie druki dostępne są na stronie internetowej www.ops.wyszkow.pl

Ośrodek Pomocy Społecznej w Wyszkowie przypomina o godzinach przyjęcia interesantów w Centrum dla Rodziny w Wyszkowie, ul. Kościuszki 54, gdzie realizowane jest świadczenie wychowawcze, świadczenia rodzinne oraz świadczenia z funduszu alimentacyjnego.

Poniedziałek 8.00 -16.00
Wtorek 8.00 -18.00
Środa dzień wewnętrzny
Czwartek 8.00 -18.00
Piątek 8.00 -16.00

OD NOWEGO OKRESU ŚWIADCZENIOWEGO ŚWIADCZENIA RODZINNE, WCHOWAWCZE 500+ ORAZ  FUNDUSZ ALIMENTACYJNY
BĘDĄ WYPŁACANE WYŁĄCZNIE NA WSKAZANE KONTO W BANKU

Wolontariat

Ośrodek Pomocy Społecznej w Wyszkowie serdecznie zaprasza wszystkie osoby chętne do współpracy w ramach programu „Wolontariat w Ośrodku Pomocy Społecznej”. Bliższe informacje można uzyskać osobiście w siedzibie Ośrodka pomocy Społecznej ul. 3 Maja 16 u Pani Katarzyny Kacpury i Pani Zofii Ciemerych, lub telefonicznie pod numerem telefonu  29 / 742-40-97 wew. 215

Potańcówka dla Seniorów

Gmina Wyszków, Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Dom Dziennego Pobytu „SENIOR” w Wyszkowie serdecznie zapraszają Seniorów  z terenu miasta i gminy Wyszków na potańcówkę, która odbędzie się  w dniu 12 września 2017 restauracji Gościniec Pod Jesionem, Wyszków ul. Łączna 5.

Wstęp 50 zł.

Zapisy w OPS - Domu Dziennego Pobytu „SENIOR” w Wyszkowie ul. 3 Maja 18 od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-16.00.

Warsztaty taneczne dla Seniorów

Jesteś seniorem, mieszkańcem gminy Wyszków, dysponujesz wolnym czasem, który chcesz spędzić miło, aktywnie i z pożytkiem? Zapraszamy!

Osoby w wieku 60+ zainteresowane nauką tańca towarzyskiego i nie związane z inną grupą taneczną zapraszamy na warsztaty, które rozpoczną się w dniu 07 sierpnia 2017 roku. Zajęcia taneczne będą odbywały się na Hali WOSIR (uczestnicy ponoszą jedynie koszt wynajmu sali). Zapisy osobiście lub telefonicznie w placówce Ośrodka Pomocy Społecznej - Domu Dziennego Pobytu „Senior”  w Wyszkowie  ul. 3 Maja 18 w godz.  9:00 - 16:00 
nr tel. 29 742 59 21.

Seniorzy tanecznym krokiem

Krótkim koncertem w dniu 22 czerwca wyszkowskich seniorów w „Gościńcu pod Jesionem” przywitała Olga Czerwińska. Wokalistka wykonała dla seniorów ze szczególną dedykacją dla ojców kilka utworów min.: „Kawiarenki”, „Piechotą do lata”, „O mnie się nie martw”. Życzenia udanej zabawy tanecznej i integracji w imieniu Burmistrza Wyszkowa złożyła Pani Lidia Stępkowska. O oprawę muzyczną zadbał Pan Mirosław Kuczyński, a zabawne konkursy przygotowała i poprowadziła seniorka Pani Danuta Napiórkowska. Pani Danusia zapoznała uczestników z kulturami różnych krajów europejskich, jak również w zabawie mogli poznać sposoby powitań. Seniorzy jak zwykle bawili się super całe popołudnie. Jedna z uczestniczek powiedziała, że takie spotkania są najlepszą formą rehabilitacji dla osób „złotego wieku”. Uczestnicy umówili się z organizatorami na kolejne spotkanie taneczne na wrzesień.

Informacja o możliwości ubiegania się o stypendium

Stowarzyszenie „Promenada” oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Wyszkowie informują o możliwości ubiegania się o stypendium w roku szkolnym 2017/2018 w ramach Programu Stypendialnego „Talenty Wyszkowa”, dofinansowanego przez Fundację im. Stefana Batorego

Stypendium przyznawane jest na okres jednego roku szkolnego.

Szczegóły w plikach do pobrania:

Informacja o stypendiach 2017-2018 Talenty Wyszkowa (Plik PDF, 574 KB)

Dokumenty niezbędne do stypendium

 • Wniosek o stypendium.
 • Oświadczenie o sytuacji rodzinnej i materialnej osoby składającej wniosek o przyznanie stypendium.
 • Oświadczenie o ochronie danych.

Zestaw dokumentów (Plik PDF, 102 KB)

Ponadto prosimy o dołączenie:

 • Zaświadczenia o dochodach i inne dokumenty potwierdzające dochody /np. decyzje z ZUS, o zasiłku dla bezrobotnych, zasiłku rodzinnym, gospodarstwie rolnym/.
 • Oświadczenia o uzyskiwanych dochodach. /w załączeniu druk/

Oświadczenie (Plik PDF, 16 KB)

 

Zaproszenie na potańcówkę

Burmistrz Wyszkowa, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Kierownik DDP „SENIOR” w Wyszkowie oraz Gościniec pod Jesionem serdecznie zapraszają Seniorów  z terenu miasta i gminy Wyszków na potańcówkę, która odbędzie się  w dniu 22 czerwca 2017 restauracji Gościniec Pod Jesionem, Wyszków ul. Łączna 5.

Wstęp 15 zł. Zapisy w OPS - Domu Dziennego Pobytu „SENIOR” w Wyszkowie ul. 3 Maja 18 od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-16:00.

Dzień Dziecka z Seniorami

W dniu 28.05.2017 r. Seniorzy OPS Domu Dziennego Pobytu „Senior” w Wyszkowie wzięli udział w pikniku profilaktycznym z okazji Dnia Dziecka na placu miejskim w Wyszkowie. Pensjonariusze placówki wystąpili dla dzieci z inscenizacją wiersza J. Tuwima pt. „Rzepka”, następnie zespół „NADBUŻANIE” zaprezentował kilka piosenek dla dzieci min.: Ta Dorotka, Z Popielnika na Wojtusia, Witaminki. Podczas występu dobre wróżki częstowały dzieci witaminkami (warzywa/owoce).

W dniu 1 czerwca placówkę „SENIORA” odwiedziły przedszkolaki z Przedszkola Malinowego. Seniorzy tego dnia przygotowali kilka atrakcji dla milusińskich oraz słodkie upominki. W dniu 4 czerwca „Rzepkę”  zaprezentowali na festynie z okazji Dnia Dziecka w Dębinkach gm. Zabrodzie.

„Aktywna Rodzina” Skuszew 1 czerwca 2017r

         W dniu 1 czerwca 2017r. na terenie Szkoły Filialnej w Skuszewie - gdzie mieści się również siedziba Świetlicy Środowiskowej,  odbył się  piknik „Aktywna Rodzina” skierowany do społeczności lokalnej Skuszewa.

Organizatorzy pikniku to:

 • Burmistrz Wyszkowa
 • Zespół Szkół „ Rybienko Leśne” Szkoła Filialna w Skuszewie
 • Ośrodek Pomocy Społecznej w Wyszkowie
 • Świetlica Środowiskowa w Skuszewie
 • Sołectwo Skuszew

Partnerzy włączeni w organizację pikniku to:

 • Młodzieżowy Klub Sportowy Gimnazjon Wyszków
 • Wspólnota Gruntowa wsi Skuszew
 • Klub Kolarski „ Catena”
 • Zespół  „Skuszewianki”
 • Stomatolog Pani Lidia Czestkowska

W pikniku uczestniczyło ok. 130 osób. Po integracyjnym powitaniu i krótkiej części oficjalnej w programie pikniku znalazł się „Pokaz Pracy z Trenerem” przygotowany przez przedstawicieli MKS Gimnazjon Wyszków Pana Pawła Delugę i Pana Piotra Tryca oraz młodzież z Klubu.

W trakcie  pikniku Pan Łukaszasz Góralewski z Klubu Kolarskiego Catena

zainteresował uczestników pikniku tematyką kolarstwa poprzez edukację

 „Z Rowerem na Ty”. Uczestnicy pikniku mieli  również niepowtarzalną możliwość jazdy próbnej na profesjonalnym rowerze z napędem elektrycznym.

Gimnastyka przy muzyce – prezentowana przez dzieci ze szkoły filialnej

w Skuszewie, a także rozgrzewka przy aerobiku przeprowadzona przez Panią Barbarę Kalisz poprzedziły występy artystyczne dzieci ze Szkoły Filialnej

w Skuszewie.  Dzieci przedstawiły bogaty program artystyczny skierowany do swoich rodziców i innych uczestników pikniku.  Zespół  „Skuszewianki” funkcjonujący  przy Świetlicy Środowiskowej w Skuszewie  również włączył się w część artystyczną programu pikniku. Atrakcją z której również skorzystały dzieci było malowanie „buziek”.

Po poczęstunku w formie pizzy, którego  sponsorem była Piekarnia Oskroba ul. Wąska 15 w Wyszkowie, Pizzeria Pepperoni i Kultowe Zapiekanki

ul. Pułtuska 3 w Wyszkowie - atrakcyjnym punktem programu pikniku była edukacja i profilaktyka zdrowotna w wykonaniu  stomatologa Pani Lidii Czestkowskiej.  Dużym zainteresowaniem cieszyła się  pokazowa nauka mycia zębów i konkurs dotyczący profilaktyki higieny jamy ustnej. Ok. godziny 19.00 piknik „Aktywna Rodzina” dobiegł końca. Każdy uczestnik na odchodne mógł poczęstować  się pysznym  ciasteczkiem  z „Oskroby”.

Piknik „Aktywna Rodzina” jest wydarzeniem cyklicznym.

W dniu 1 czerwca 2017r. była to czwarta edycja tego wydarzenia.

Podziękowania

 • Burmistrz Wyszkowa
 • Ośrodek Pomocy Społecznej w Wyszkowie
 • Świetlica Środowiskowa w Skuszewie
 • Szkoła Filialna w Skuszewie
 • Sołectwo Skuszew

jako organizatorzy składają serdeczne podziękowania partnerom, sponsorom, osobom prywatnym zaangażowanym w organizacje pikniku „ Aktywna Rodzina”, który odbył się w dniu 1 czerwca 2017r. w Skuszewie

 

Partnerzy włączeni w organizację pikniku to:

 • Młodzieżowy Klub Sportowy Gimnazjon Wyszków reprezentowany przez Pana Pawła Delugę, Pana Piotra Tryca
 • Wspólnota Gruntowa wsi Skuszew
 • Klub Kolarski „ Catena” reprezentowany przez Pana Łukasza Góralewskiego
 • Zespół „Skuszewianki”
 • Stomatolog Pani Lidia Czestkowska

 

Sponsorzy pikniku to:

 • „Oskroba” ul Wąska 15 w Wyszkowie
 • Pizzeria Pepperoni i Kultowe Zapiekanki ul. Pułtuska 3 w Wyszkowie