Wnioski o świadczenie wychowawcze na nowy okres zasiłkowy 2021/2022

Informujemy, że wnioski o świadczenie wychowawcze (500+) na nowy okres zasiłkowy 2021/2022 są już dostępne do pobrania w siedzibie Centrum dla Rodziny przy ul. Kościuszki 54. Wnioski są również dostępne na naszej stronie internetowej w zakładce “Świadczenia rodzinne” -> “Dokumenty do pobrania”. Wypełnione wnioski będzie można składać od 1 kwietnia 2021 r.

W trosce o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo prosimy o załatwianie spraw samodzielnie bez osób towarzyszących z zachowaniem podstawowych zasad bezpieczeństwa, w tym do zachowania odpowiedniej odległości pomiędzy osobami, zakrywania ust i nosa maseczką oraz do dezynfekcji rąk środkami dezynfekującymi udostępnionymi przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Wyszkowie.

Jednocześnie nadal zachęcamy do składania wniosków drogą internetową. Wnioski można składać za pośrednictwem m.in. portalu Emp@tia, bankowości elektronicznej czy PUE ZUS.

Warto pamiętać o złożeniu wniosku do końca kwietnia, ponieważ gwarantuje to ustalenie prawa do świadczenia bez przerwy w wypłacie. Przypominamy również, że tylko złożenie wniosku do końca czerwca 2021 r. gwarantuje, że świadczenie wychowawcze zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca. Złożenie wniosku później, czyli po 30 czerwca, oznacza, że prawo do świadczenia wychowawczego zostanie ustalone, a świadczenie wypłacone od miesiąca złożenia wniosku.