Category Archives: Bez kategorii

Zapytanie ofertowe – Realizacja talonów dla klientów Ośrodka Pomocy Społecznej w Wyszkowie

Ośrodek Pomocy Społecznej w Wyszkowie zaprasza do wzięcia udziału w postępowaniu „Realizacja talonów podlegających wymianie na artykuły żywnościowe, środki czystości, odzież, obuwie oraz artykuły szkolne dla klientów Ośrodka Pomocy Społecznej w Wyszkowie”

Szczegóły w plikach do pobrania

Zapytanie ofertowe (Plik PDF, 597KB)

Oferta wraz z załącznikami do zapytania ofertowego  (Plik DOCX, 18KB) 

Świadomy i bezpieczny senior

Uczestnicy OPS Domu Dziennego Pobytu „Senior” w Wyszkowie brali udział w projekcie „Świadomy i bezpieczny senior w świecie finansów”. Realizatorem programu była Komenda Powiatowa Policji w Wyszkowie. Liderem z ramienia seniorów był p. Edward Piasecki, który wziął udział w wielu szkoleniach. W ramach realizacji KPP w Wyszkowie zorganizowała, kilka kaskadowych szkoleń dla seniorów m.in. pierwsza pomoc przedmedyczna, ochrona danych osobowych, jak rozpoznawać fałszywe banknoty, jak chronić się przed nieuczciwością różnych osób i firm. W związku z realizacją projektu seniorzy przygotowali

i przedstawili scenkę o nowych sposobach kradzieży i oszustw, które czyhają na osoby starsze. Razem z KPP odbyło się wiele inicjatyw społecznych m.in. wspólne zorganizowanie międzypokoleniowego spotkania z okazji Mikołajek w Przedszkolu nr 2, Dnia Babci
i Dziadka, jak również warsztaty rękodzieła. Na zakończenie wspólnych działań odbyło się spotkanie podsumowujące w „Gościńcu Pod Jesionem”. Wszystkie działania podejmowane przez seniorów DDP wspólnie z KPP zostały udokumentowane i ocenione przez komisję konkursową. W dniu 29 marca wyszkowscy liderzy projektu odebrali nagrody za zajecie pierwszego miejsca w konkursie.

Unia Europejska w DDP „Senior”

Dnia 29 marca 2019 roku w OPS Domu Dziennego Pobytu „Senior” w Wyszkowie odbyła się symulacja obrad Parlamentu Europejskiego dla seniorów i młodzieży z I Liceum Ogólnokształcącego w Wyszkowie. Moderatorem obrad był absolwent I LO Szymon Wojtkowski. Symulację miniMEU zorganizowało Stowarzyszenie BETA Polska w ramach kampanii Parlamentu Europejskiego "Tym razem głosuję" i projektu EUr Vote Matters. Zachęcają one do głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Uczestnicy mogli wcielić się w role posłów do Parlamentu Europejskiego, zapoznać się z procesem tworzenia prawa w Unii Europejskiej i debatować nad dyrektywą o poprawie równości płci wśród dyrektorów firm notowanych na giełdzie.

Aby odzwierciedlić w jak najbardziej realistyczny sposób zmagania Europosłów w ciągu zaledwie kilku godzin trwania symulacji, zwykła procedura ustawodawcza została skrócona do pierwszego czytania w Parlamencie Europejskim. Po prezentacji Komisji Europejskiej uczestnicy przeszli do formalnej debaty, przedstawiając swoje stanowiska w zależności od interesów poszczególnych grup politycznych, do których każdy z uczestników został przydzielony przed rozpoczęciem symulacji. Przynależność do jednej z siedmiu grup politycznych była uzależniona od ślepego losu, dlatego na czas symulacji uczestnicy musieli postarać się zapomnieć o swoich osobistych poglądach politycznych i dać sobie szansę na całkowite zanurzenie się w nowej roli. Następnie uczestnicy przedstawiali swoje pomysły, aby dostosować propozycję aktu do politycznego celu ich partii. Aby to osiągnąć należało również uzyskać poparcie większości w głosowaniu, dlatego trzeba było myśleć o potencjalnych rywalach z innych grup politycznych jako o tych, którzy mogą wesprzeć i zagłosować za poprawkami.

Po ogólnej debacie nad propozycją Komisji Europejskiej i wniesieniu propozycji poprawek, doszło do ich omówienia w drugiej części symulacji, po czym wszystkie poprawki zostały poddane głosowaniu, a na sam koniec została przyjęta nowa wersja dyrektywy. Uczestnicy byli niemal jednogłośni, że należy wprowadzić rozwiązanie prawne, aby zwiększyć obecność kobiet w kierownictwie spółek, zarówno w celu pobudzenia wzrostu gospodarczego i konkurencyjności europejskich przedsiębiorstw, jak i w celu osiągnięcia faktycznej równości płci na rynku pracy. Uczestnicy mogli zadać też pytania dotyczące najbliższych wyborów europejskich, które w Polsce odbędą się 26 maja 2019 r. 

W trosce o słuch

W dniu 19.03 br. w Domu Dziennego Pobytu „Senior” odbyło się spotkanie poświęcone narządowi słuchu. Seniorów odwiedziły Panie z firmy SŁUCHMED. Na początku uczestnicy wysłuchali wykładu z prezentacją multimedialną na temat zmysłu słuchu. Można było dowiedzieć się jaka jest budowa ucha, jak dbać o słuch i co szkodzi narządowi słuchu. Następnie seniorzy mogli odbyć badanie słuchu – otoskopię, którą wykonywał protetyk słuchu – Pani Natalia Chukevych. Uczestnicy mieli również możliwość zapisania się na szczegółowe badanie słuchu do szpitala.

Zaproszenie

Proboszcz parafii pw. Św. Wojciecha, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej,
Kierownik oraz Uczestnicy Domu Dziennego Pobytu „Senior” w Wyszkowie

zapraszają Mieszkańców Wyszkowa i okolic na program patriotyczny z okazji 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Program zostanie zaprezentowany w dniu 25 listopada 2018r. w Kościele pw. Świętego Wojciecha w Wyszkowie po Mszy Św. o godz. 18:00.

W programie:

  • Występ teatru Domino – fragmenty
  • „Syzyfowych prac” z recytacją „Reduty Ordona”
  • Występ Zespołu Śpiewaczego „Nadbużanie”

Ogłoszenie

W związku z realizacją Lokalnej Strategii Rozwoju (LSR) z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) na lata 2014 – 2020 Lokalna Grupa Działania „Równiny Wołomińskiej” zachęca osoby (również z grup defaworyzowanych), firmy, organizacje pozarządowe do otwarcia własnej działalności gospodarczej lub rozszerzenia dotychczas prowadzonej działalności gospodarczej lub stworzenia projektu o charakterze niekomercyjnym. Jednym z warunków jaki trzeba spełniać jest zameldowanie na obszarze objętym LSR (jednej z 12 gmin zaznaczonych na mapie poniżej) lub prowadzenie działalności na jej terenie bądź realizacja niekomercyjnej operacji na terenie LSR. Więcej informacji na temat pozyskania środków oraz prowadzonych naborów można uzyskać na stronie www.lgdrw.pl. Zachęcamy również do kontaktu mailowego: biuro@lgdrw.pl, telefonicznego: 29 649 18 31, 662 329 278 lub osobistego w biurze LGD „Równiny Wołomińskiej”, które mieści się przy ul. Warszawskiej 4 na III piętrze (budynek PKP w Tłuszczu).

 

Obszar objęty LSR LGD „Równiny Wolomińskiej”

Seniorzy na wycieczce

W dniu 11 października grupa wyszkowskich seniorów wyjechała na wycieczkę do Niepokalanowa i Otrębusów. Wyjazd w pierwszej części dnia przybrał charakter pielgrzymki dziękczynnej. Seniorów po sanktuarium oprowadził kustosz Bazyliki, zaprezentował historię powstania tego miejsca oraz przybliżył sylwetkę Ojca Maksymiliana Kolbe. Uczestnicy wzięli udział we Mszy Świętej sprawowanej między innymi w ich intencji. Nowo powstała kaplica Adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwy o pokój zrobiła ogromne wrażenie na wszystkich odwiedzających to miejsce.

W godzinach popołudniowych grupa przemieściła się do Otrębusów, w których znajduje się Muzeum Motoryzacji i Techniki. Seniorzy mieli możliwość podziwiać zabytkowe pojazdy, począwszy od wozów bojowych przez karety, autobusy, motory po limuzyny pancerne, którymi jeździli ważni przywódcy państwowi i kościelni.  Przewodnik opowiadał historie najważniejszych pojazdów, wiele z nich jest jeszcze na chodzie. Najstarszy pojazd wyprodukowany w 1897 roku zachowany jest w stanie niemalże idealnym. Kolejny tegoroczny  wyjazd seniorów upłynął w przyjemnej i radosnej atmosferze. Chęć poznawcza jest tak duża, że w drodze powrotnej uczestnicy snuli plany na kolejny wyjazd.

Drzewko na Skwerze Jana Pawła II

W dniu 1 października z własnej inicjatywy Uczestnicy Domu Dziennego Pobytu „Senior” w Wyszkowie posadzili pamiątkowe drzewko z okazji jubileuszu 30-lecia Domu. Klon kulisty nasadzono w pasie zieleni na Skwerze Jana Pawła II. Seniorzy chętnie uczestniczyli zarówno w wykopaniu dołka, jak również w obsadzeniu młodego drzewa, a jeden z seniorów zobowiązał się dbać o klon. W najbliższym czasie drzewo zostanie oznaczone tabliczką.

 

Dzieci i młodzież z Czeczeni w DDP „Senior”

Dzieci i młodzież z Czeczeni wraz z opiekunami przyjechali do DDP „Senior” 29 września 2018 r. w ramach wspólnego projektu „Teatr łączy pokolenia”, w realizację którego zaangażowane są dwie Fundacje: Ocalenie i Projekt Starsi oraz Teatr Polski. Goście zaprezentowali seniorom przedstawienie teatralne, w którym przybliżyli swoją kulturę i tradycję.

Uczestnicy DDP „Senior” odwdzięczyli się gościom prezentując w zabawny sposób wiersz Juliana Tuwima pt. „Rzepka”. Seniorzy chcąc ugościć zaproszone osoby przygotowali dla nich tradycyjne polskie potrawy. Dzieciom uchodźców najbardziej smakowały pierogi z serem. Uczestnicy DDP „Senior” wręczyli gościom własnoręcznie wykonane róże. Spotkanie upłynęło w miłej, rodzinnej atmosferze.

 

Projekt „Razem dla innych – Wspólnie dla siebie”

Stowarzyszenie „Promenada”  w Wyszkowie kontynuuje realizację projektu dla seniorów „Razem dla innych – wspólnie dla siebie”. Seniorzy są już na półmetku nauki tańca towarzyskiego, kończą się warsztaty z zakresu motywacji oraz komunikacji interpersonalnej. W dniu 27 września rozpoczął się dwudziestogodzinny warsztat teatralny, który prowadzi znany aktor Marek Pyś. W warsztatach biorą udział uczestnicy projektu – seniorzy z DDP „Senior” oraz dzieci i młodzież ze świetlicy „Słoneczna”. W październiku będą miały miejsce międzypokoleniowe warsztaty dequpage oraz wokalne dla seniorów. Efektem końcowym projektu będzie pokaz nabytych umiejętności połączony z uroczystą kolacją. Projekt „Razem dla innych – wspólnie dla siebie” realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Komunikat

W związku obowiązywaniem Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanym dalej: RODO informujemy, iż pracownicy OPS w Wyszkowie nie są uprawnieni do udzielania odpowiedzi na pytania zadawane przez telefon na temat składanych wniosków, wydanych decyzji itp. (świadczenia rodzinne, świadczenie wychowawcze, dobry start).

Jednocześnie informujemy, iż Ośrodek Pomocy Społecznej w Wyszkowie dokłada wszelkich starań, aby wypłata świadczeń wychowawczych, rodzinnych oraz z funduszu alimentacyjnego odbywała się jak najszybciej. Prosimy o cierpliwe oczekiwanie na informację o przyznaniu i wypłacie świadczenia. Ogromna ilość zapytań telefonicznych o termin wypłaty powoduje wydłużenie procesu wypłaty świadczenia.

Wyszkowscy Seniorzy w akcji „Sprzątanie świata”

 

Po raz kolejny grupa wyszkowskich Seniorów, tym razem z DDP „Senior” i ZEiR Klub „Pogodna Jesień” w dniu 14 września wzięła udział w akcji sprzątania świata. W tym roku uczestnicy akcji sprzątali nabrzeże rzeki Bug tj. odcinek od Skweru Jana Pawła II do mostu kolejowego. O ile miejsca w okolicy parku są czyste tak już dalej można było zobaczyć mnóstwo świeżych opakowań po nocnych spotkaniach towarzyskich (min. opakowania po chipsach, coca coli itp.). Po wysiłku fizycznym seniorzy spotkali się w Domu „Seniora” na gorącej herbacie i poczęstunku ufundowanym przez Urząd Miejski w Wyszkowie.

 

Seniorzy z DDP „Senior” nagrodzeni w Węgrowie

            W sobotę 13 września 2018 r. seniorzy z Domu Dziennego Pobytu „Senior” działającego przy OPS w Wyszkowie wzięli udział w XIII Mazowieckim Przeglądzie Twórczości Artystycznej Seniorów „Węgrowskie Barwy Jesieni”. Grupa teatralna „Domino”, która przedstawiła fragment „Syzyfowych prac” Stefana Żeromskiego otrzymała wyróżnienie, natomiast grup taneczna „Carpe Diem” prezentująca pięć tańców m. in. quick step, tango i polonez zdobyła III miejsce. Grupa taneczna obecnie bierze udział w projekcie „Razem dla innych – wspólnie dla siebie” finansowanym z budżetu Województwa Mazowieckiego.