Category Archives: Bez kategorii

Informacja dot. projektu pilotażowego EU Talent Pool i usług sieci EURES

Powiatowy Urząd Pracy w Wyszkowie informuje, że Komisja Europejska wspólnie z Europejskim Urzędem ds. Pracy oraz Europejską Siecią Służb Zatrudnienia (EURES) uruchomiła projekt pilotażowy umożliwiający osobom z Ukrainy objętym ochroną czasową na terenie Unii Europejskiej stworzenie swojego CV i zaprezentowanie go zweryfikowanym pracodawcom z Polski oraz pracodawcom z UE w bazie CV na portalu EURES.
Polska sieć EURES bierze udział w pilotażu dzięki czemu umożliwia dodatkowe usługi dla uchodźców z Ukrainy oraz polskich pracodawców w celu ułatwienia łączenia poszukujących
pracy z Ukrainy z polskimi pracodawcami.
W związku z powyższym udostępniamy materiały informacyjne o projekcie EU Talent Pool oraz o usługach EURES.

Zaproszenie

Burmistrz Wyszkowa, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społeczne, Kierownik Domu Dziennego Pobytu “SENIOR” w Wyszkowie

zapraszają na
XV KRÓLEWSKI BAL SENIORÓW

21 stycznia 2023r. w godz. 16-23 w Gościńcu pod Jesionem, Wyszków, ul. Łączna 5

Mile widziane szaty królewskie.

Zapisy od 02 stycznia do wyczerpania wejściówek
w Domu Dziennego Pobytu ‘SENIOR”
Wyszków  ul. 3 Maja 18 w godz. od  900 do 1600 tel. 29 742 59 21.
Koszt 160 zł. za osobę.

Zapewniamy: 3 dania gorące,przystawki, ciasto, owoce,gorące i zimne napoje,świetną zabawę z zespołem „Weselna harmonia”,ciekawe konkursy i niespodzianki.

Spotkanie opłatkowe

W dniu 14 grudnia przy melodiach tradycyjnych kolęd i pastorałek w Domu Dziennego Pobytu „Senior” Ośrodka Pomocy Społecznej w Wyszkowie odbyło się spotkanie opłatkowe uczestników Domu oraz zaproszonych gości. Tradycyjnie spotkanie rozpoczęło się od śpiewania kolędy „Wśród nocnej ciszy”, czytania ewangelii i składania świątecznych życzeń.

W tym roku uroczysty dzień z seniorami spędził ksiądz Zbigniew Borawski, który poświęcił opłatek i odczytał fragment Pisma Świętego. Życzenia w imieniu samorządu złożyła Pani Aneta Kowalewska Zastępca Burmistrza Wyszkowa, a także Pani Agnieszka Mróz Dyrektor OPS.

Wyszkowscy seniorzy chętnie włączyli się w przygotowanie wigilijnych potraw, dekoracji i upominków bożonarodzeniowych. W tym roku grupa teatralna „Domino” działająca przy Domu pod kierunkiem Pani Iwony Przybysz przygotowała Jasełka, które zaprezentowała po wspólnym posiłku.
Na zakończenie spotkania wyszkowskich seniorów po dwóch latach nieobecności odwiedził Mikołaj z drobnym słodkim upominkiem.

Uczestnicy Domu przesyłają wszystkim mieszkańcom Gminy Wyszków serdeczne życzenia bożonarodzeniowe oraz szczęśliwego Nowego Roku.

Przyjemne z pożytecznym

Grupa „Młodzi duchem” na przełomie listopada i grudnia 2022 roku realizowała projekt pod tytułem „Przyjemne z pożytecznym”.  W ramach pozyskanych środków „Młodzi duchem”  wykonali ozdoby bożonarodzeniowe i makramy, które posłużą jako świąteczne prezenty dla osób i instytucji współpracujących z seniorami z terenu Gminy Wyszków. Podczas kolejnych spotkań seniorzy pracowali nad przygotowaniem jasełek, które przedstawią uczestnikom Domu Dziennego Pobytu „Senior” podczas wspólnego spotkania opłatkowego. Wyszkowscy seniorzy w ramach zajęć ruchowych pracowali nad układem tanecznym, który w przyszłości będą pokazywać podczas spotkań integracyjnych osób starszych, a także  na spotkaniach międzypokoleniowych. Środki na realizację projektu pozyskane zostały w ramach Bonu Społecznego II ze Stowarzyszenia „Radomskie Centrum Przedsiębiorczości”.

Projekt realizowany w ramach środków budżetu województwa mazowieckiego.

Przyjemne z pożytecznym

Wyszkowscy seniorzy pozyskali kolejne 2 000 zł w ramach Bonu Społecznego II ze Stowarzyszenia „Radomskie Centrum Przedsiębiorczości”.

W miesiącu listopadzie powstała kolejna grupa społeczna pod nazwą „Młodzi duchem”, która wyszła z pomysłem realizacji projektu pod hasłem „Przyjemne
z pożytecznym”.

Seniorzy to grupa bardzo aktywna i realizująca swoje pomysły, tym razem  w ramach bonu odbędą się warsztaty teatralne na których powstaną  „Jasełka”, podczas warsztatów rękodzieła Seniorzy wykonają ozdoby bożonarodzeniowe i nie tylko.  Wyszkowskie  seniorki bardzo chcą nauczyć się wiązania sznurków, aby powstały motywy dekoracyjne  tzw. makramy.  W ramach bonu „Młodzi duchem” będą ćwiczyć nowy układ taneczny.

Projekt realizowany w ramach środków budżetu województwa mazowieckiego.

Informacja dla przedsiębiorców, firm, osób prowadzących działalność gospodarczą


Od 1 stycznia 2023 r. każdy płatnik składek ma ustawowy obowiązek posiadania profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

Do tej pory obowiązek ten mieli płatnicy rozliczający składki za więcej niż 5 osób. Po zmianach obowiązek dotyczyć będzie wszystkich przedsiębiorców – także właścicieli małych firm, czyli zatrudniających do 5 pracowników oraz tych, którzy płacą składki tylko za siebie.

PUE ZUS to duże ułatwienie dla przedsiębiorców, dlatego nie warto czekać na ostatnią chwilę.Umożliwia załatwienie większości spraw związanych z ubezpieczeniami społecznymi w dowolnym miejscu i czasie.

Z czego mogą korzystać przedsiębiorcy na PUE ZUS

 • mogą składać wnioski do ZUS i korzystać z bezpłatnej aplikacji ePłatnik przeznaczonej do obsługi dokumentów ubezpieczeniowych,
 • mogą kontrolować stan swoich rozliczeń z ZUS,
 • mają dostęp do zwolnień lekarskich swoich pracowników,
 • mogą samodzielnie tworzyć elektroniczne dokumenty z danymi z ZUS i przekazywać je do innych instytucji (np. banku lub urzędu).

PUE krok po kroku dla płatników

Jak założyć konto na PUE ZUS

Profil na PUE ZUS zakładany jest zawsze dla osoby fizycznej. Aby zarejestrować i potwierdzić profil, trzeba mieć skończone 13 lat.

Płatnik składek– osoba fizyczna może założyć profil dla siebie lub udzielić pełnomocnictwa innej osobie (np. księgowej lub pracownikowi biura rachunkowego). Przedsiębiorcom, którzy prowadzą działalność jako osoba fizyczna, system automatycznie przypisze rolę płatnik do konta PUE ZUS, gdy dane w zakładanym profilu będą takie same jak te, które były podane w zgłoszeniu płatnika składek (np. NIP, PESEL).

Płatnik składek – osoba prawna lub jednostka organizacyjna niemająca osobowości prawnej musi działać przez ustawowych lub statutowych przedstawicieli, ewentualnie udzielić pełnomocnictwa osobie fizycznej, np. swojemu pracownikowi lub pracownikowi biura rachunkowego.

Aby założyć profil na PUE ZUS:

 1. Wejdź na stronę www.zus.pl i kliknijprzycisk [Zarejestruj w PUE](na górze strony).
 2. Wybierz, dla kogo zakładasz profil – do wyboru jest rejestracja: [Dla Ciebie], [Dla przedsiębiorców] oraz [Dla firm]. Formularz rejestracyjny nieznacznie różni się w zależności od dokonanego wyboru. Po wybraniu rejestracji [Dla przedsiębiorców], poza danymi osobowymi, wpisz również NIP.
 3. Wybierz sposób rejestracji:
 4. za pomocą metod z portalu login.gov.pl (profil zaufany, e-dowód, bankowość elektroniczna),
 5. za pomocą kwalifikowanego podpisu elektronicznego,
 6. za pomocą bankowości elektronicznej banku, który świadczy taką usługę wspólnie z ZUS (lista banków na www.zus.pl)
 7. samodzielnie wypełnij formularz rejestracji.
 8. Jeśli rejestrujesz się za pomocą login.gov, kwalifikowanego podpisu elektronicznego i bankowości elektronicznej, część danych w formularzu rejestracji wypełnia się automatycznie. Metody te pozwalają również na potwierdzenie tożsamości, dlatego skorzystanie z nich nie wymaga wizyty w ZUS.
 9. Jeśli skorzystasz z formularza rejestracji i wybierzesz przycisk [DO REJESTRACJI], wypełnij wszystkie obowiązkowe pola. W ciągu 7 dni od rejestracji musisz też potwierdzić swoją tożsamość w dowolnej placówce ZUS lub podczas e-wizyty. Na wizycie trzeba mieć ze sobą dokument tożsamości – dowód osobisty lub paszport.

PUE krok po kroku – rejestracja i logowanie

Informacje w sprawie PUE ZUS

 • dostępnena stroniehttp://www.zus.pl;
 • infolinia 22 560 16 00 – od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 – 18.00;
 • e-wizyta dostępna na stronie:  https://www.zus.pl/e-wizyta;.
 • sala obsługi klientów w najbliższej placówce ZUS.

Warsztat psychologiczny dla kobiet z Ukrainy

Fundacja ADRA Polska i platforma HelpUkraine.GiveAndGetHelp.com zapraszają kobiety, które uciekły przed wojną w Ukrainie na bezpłatny, całodniowy warsztat psychologiczny, który odbędzie się dzięki dofinansowaniu z DNB Bank Polska w 2 terminach – 3 i 6 listopada w godzinach 9:00 do 17:00. Wydarzenie odbędzie się w Centrum Integracyjnym dla Cudzoziemców (CIC) w Warszawie, przy Al. Szucha 11b lok 1, prowadzonym przez Fundację ADRA Polska w partnerstwie z organizacją CARE.

Celem warsztatu zatytułowanego „Droga do nowej siebie” jest wsparcie kobiet w poradzeniu sobie z traumą wojenną, powrót do równowagi psychicznej i bycia „tu i teraz” oraz edukacja i wsparcie w odzyskaniu sił psychicznych w realizacji bieżących i przyszłych wyzwań. Warsztat poprowadzą pochodzące z Ukrainy psycholożki z platformy pomocy psychologicznej HelpUkraine.GiveAndGetHelp.com, która świadczy przymusowym migrantom z Ukrainy bezpłatną pomoc psychologiczną. Będzie możliwość kontynuacji w formie indywidualnych, zdalnych spotkań z psychologiem. Zapisy na warsztat przyjmowane są za pośrednictwem linka, maila i telefonu: https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=ZP-73qDseU-pZfvtn1SE2Y2Zy-EuJ1ZLuL49N3mrp5pUQkY4TzZPRTI3UEFJMEM1WTVVTFZBODBENC4u , tel. +48 536 525 155, rkorulczyk@adra.pl

Centrum Integracyjne dla Cudzoziemców w Warszawie oferuje bezpłatne lekcje języka polskiego dla dorosłych i dzieci oraz doradztwo i poradnictwo zawodowe.

Sprzątanie opuszczonych nagrobków

28 października grupa uczestników Domu Dziennego Pobytu „Senior’’oraz Związku Emerytów i Rencistów „Pogodna Jesień’’wybrała się na cmentarz parafialny w Wyszkowie, aby wziąć udział w akcji „Sprzątanie opuszczonych nagrobków’’. Seniorzy z wielkim zaangażowaniem uporządkowali stare i zaniedbane groby. Na każdym z nich postawili znicz i odmówili modlitwę w intencji zmarłych. Następnie udali się do restauracji „Gościniec po Jesionem ’’, gdzie czekała na nich gorąca zupka oraz słodki poczęstunek. Usatysfakcjonowani seniorzy wrócili do swoich domów deklarując chęć wzięcia udziału w takiej akcji w przyszłym roku.

Dzień Seniora w ZUS!

Już po raz kolejny ZUS oraz Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów organizują Dzień Seniora. W całym kraju, pod hasłem „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”, odbędą się różne wydarzenia dla osób starszych. Uczestnicy będą mogli skorzystać z porad ekspertów ZUS i specjalistów z innych instytucji.Wszystkie wydarzenia są otwarte, a udział w nich – bezpłatny.

Dzień Seniora w ZUS to cykl różnych wydarzeń – prelekcji i konsultacji – które odbędą się w październiku w całej Polsce. Celem akcji jest upowszechnienie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych i świadczeniach z ZUS, ale również zachęcenie seniorów do wyjścia z domu. Podczas Dnia Seniora osoby starsze będą mogły skorzystać z porad ekspertów ZUS o waloryzacji, zasadach zatrudniania na emeryturze czy wyliczania emerytury.

Dzięki współpracy z partnerami wydarzenia na seniorów będą czekali specjaliści z:

•             Narodowego Funduszu Zdrowia,

•             Policji,

•             Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów,

•             Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych,

•             Biura Rzecznika Praw Obywatelskich, 

•             Biura Rzecznika Praw Pacjenta,

•             Fundacji Polska Bezgotówkowa,

•             Warszawskiego Instytutu Bankowości.

Udzielą oni informacji na temat profilaktyki zdrowotnej, dostępności, zasad kupowania na prezentacjach, bezpiecznych zakupów online czy zalet bankowości elektronicznej. Oprócz tego seniorzy będą mogli się po prostu spotkać z innymi i spędzić miło czas.

Na potrzeby akcji został wydany kolejny numer publikacji „ZUS dla Seniora”, która zawiera ważne informacje dla osób starszych. Gazetka jest dostępna na stronie internetowej ZUS.

Sprawdź, co się będzie działo w Twojej okolicy – harmonogram wydarzeń jest na stronie zus.pl/senior.

Serdecznie zapraszamy!

Organizatorzy: ZUS i PZERiI

Partnerzy: NFZ, PFRON, UOKiK, Policja, RPO, RPP, FPB, WIB

Patron medialny:  Głos Seniora

Zaproszenie na konferencję

Logo Alzheimer Polska oraz Logo Rzecznik Praw Obywatelskich

Gmina Wyszków oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Wyszkowie serdecznie zapraszają na konferencję on-line zorganizowaną przez Rzecznika Praw Obywatelskich i Związek Stowarzyszeń Alzheimer Polska

pt. „Możliwości wsparcia osób żyjących z demencją w zaawansowanym stadium choroby i ich bliskich” która odbędzie się  16 września 2022r. godz. 11.00 – 15.00 w WOK „HUTNIK” (kameralna sala kinowa).

Konferencja będzie tłumaczona na język migowy.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej www.ops.wyszkow.pl oraz www.wyszkow.pl

Seniorzy w Płocku

W dniu 30 sierpnia uczestnicy Domu Dziennego Pobytu „Senior”  wyjechali na wycieczkę do jednego z najstarszych miast Polski. Już w drodze toczyła się dyskusja nad położeniem miasta i jego historią. Spacer rozpoczął się od Rynku Kanonicznego przez Nowy Rynek, na którym przewodniczka opowiedziała dzieje powstania miasta. Kolejnym punktem wycieczki było Wzgórze Tumskie, z którego Seniorzy podziwiali rozciągające się malownicze widoki na Wisłę. Przewodniczka przedstawiła historię najcenniejszego zabytku miasta jakim jest Bazylika Katedralna. Następnie Seniorzy zwiedzili Muzeum Mazowieckie, a w nim wystawę ART DECO. Ostatnim punktem programu był rejs statkiem po Wiśle. Pomimo nie najlepszej pogody wyszkowskim seniorom humory dopisywały, zachwyceni urokami Płocka i zachęceni szeroką ofertą turystyczną Żeglugi Rzecznej zadeklarowali chęć powrotu za rok.

Informacja dot. zakupu drewna do celów opałowych


Ośrodek Pomocy Społecznej w Wyszkowie informuje, że istnieje możliwość pozyskania drewna opałowego na terenach wskazanych przez nadleśnictwo, po cenie zawierającej jedynie koszty surowca na zasadzie tak zwanego samowyrobu tj. pozyskanego kosztem i staraniem nabywcy.

W celu zakupu drewna opałowego na w/w zasadach, należy zgłosić się do pracownika terenowej Służby Leśnej, który wyznaczy miejsce, przeszkoli z zasad bhp, ustali zasady przygotowania drewna i wystawi pisemne zezwolenie na wyrób.

Dane kontaktowe:

Nadleśnictwo Wyszków: 604 181 846

Nadleśnictwo Drewnica: 605 441 403, 607 053 332

Nadleśnictwo Pułtusk: 23 692 14 65

Zapytanie ofertowe

Zakup i dostawa opasek bezpieczeństwa dla osób starszych powyżej 65 roku życia – mieszkańców Gminy Wyszków wraz z usługą całodobowej opieki na odległość

ZAMAWIAJĄCY

Ośrodek Pomocy Społecznej
ul. 3 Maja 16, 07-200 Wyszków

Tel./ fax (29) 742-49-02
e-mail: sekretariat@ops.wyszkow.pl
adres strony internetowej: www.ops.wyszkow.pl 

PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowych 30 opasek bezpieczeństwa dla osób starszych powyżej 65 roku życia – mieszkańców Gminy Wyszków wraz z usługą całodobowej opieki na odległość w ramach programu „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2022.

ZAŁĄCZNIKI