Dnia 29 marca 2019 roku w OPS Domu Dziennego Pobytu „Senior” w Wyszkowie odbyła się symulacja obrad Parlamentu Europejskiego dla seniorów i młodzieży z I Liceum Ogólnokształcącego w Wyszkowie. Moderatorem obrad był absolwent I LO Szymon Wojtkowski. Symulację miniMEU zorganizowało Stowarzyszenie BETA Polska w ramach kampanii Parlamentu Europejskiego "Tym razem głosuję" i projektu EUr Vote Matters. Zachęcają one do głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Uczestnicy mogli wcielić się w role posłów do Parlamentu Europejskiego, zapoznać się z procesem tworzenia prawa w Unii Europejskiej i debatować nad dyrektywą o poprawie równości płci wśród dyrektorów firm notowanych na giełdzie.
Aby odzwierciedlić w jak najbardziej realistyczny sposób zmagania Europosłów w ciągu zaledwie kilku godzin trwania symulacji, zwykła procedura ustawodawcza została skrócona do pierwszego czytania w Parlamencie Europejskim. Po prezentacji Komisji Europejskiej uczestnicy przeszli do formalnej debaty, przedstawiając swoje stanowiska w zależności od interesów poszczególnych grup politycznych, do których każdy z uczestników został przydzielony przed rozpoczęciem symulacji. Przynależność do jednej z siedmiu grup politycznych była uzależniona od ślepego losu, dlatego na czas symulacji uczestnicy musieli postarać się zapomnieć o swoich osobistych poglądach politycznych i dać sobie szansę na całkowite zanurzenie się w nowej roli. Następnie uczestnicy przedstawiali swoje pomysły, aby dostosować propozycję aktu do politycznego celu ich partii. Aby to osiągnąć należało również uzyskać poparcie większości w głosowaniu, dlatego trzeba było myśleć o potencjalnych rywalach z innych grup politycznych jako o tych, którzy mogą wesprzeć i zagłosować za poprawkami.
Po ogólnej debacie nad propozycją Komisji Europejskiej i wniesieniu propozycji poprawek, doszło do ich omówienia w drugiej części symulacji, po czym wszystkie poprawki zostały poddane głosowaniu, a na sam koniec została przyjęta nowa wersja dyrektywy. Uczestnicy byli niemal jednogłośni, że należy wprowadzić rozwiązanie prawne, aby zwiększyć obecność kobiet w kierownictwie spółek, zarówno w celu pobudzenia wzrostu gospodarczego i konkurencyjności europejskich przedsiębiorstw, jak i w celu osiągnięcia faktycznej równości płci na rynku pracy. Uczestnicy mogli zadać też pytania dotyczące najbliższych wyborów europejskich, które w Polsce odbędą się 26 maja 2019 r.