Święto Kobiet i Mężczyzn

Koncert z nutą amora w tle z okazji Dnia Kobiet i Mężczyzn, na który wyszkowskich seniorów zaprosili Burmistrz Wyszkowa, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Dyrektor WOK „Hutnik” odbył się w dniu 9 marca 2023r.

Podczas koncertu dla wyszkowskiej publiczności zaprezentowała się grupa teatralna „Połamani słowem” ze Środowiskowego Domu Samopomocy „Soteria” w Wyszkowie w spektaklu pt. „Jak zwykle wszystko winą jest amora”. Tematem przedstawienia była miłość prezentowana przez pryzmat osobowości zaangażowanych aktorów. Scenariusz inspirowany humoreskami erotycznymi J. Sztautyngera napisała animatorka grupy Urszula Roguska.

Następnie w muzyczną podróż po Europie zaprosili soliści Mazowieckiego Wędrownego Teatru Muzycznego Maggie Tunkiewicz-Zakrzewska i Wojciech Bardowski. Artyści bawili wyszkowian krótkimi anegdotkami i wesołymi dialogami zapraszając do wspólnego śpiewania utworów między innymi „Hymn o miłości”, „Mamma Maria”, „Czardasza” czy „Żegnajcie przyjaciele”.

Na gali koncertowej wiersze o miłości do kobiet i szacunku do mężczyzn recytowali Roman Szymanik i Bożena Fajst. Całość prowadził senior, uczestnik Domu Dziennego Pobytu – Edward Piasecki. W koncercie uczestniczyła Zastępca Burmistrza Aneta Kowalewska oraz Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Agnieszka Mróz.

Firma PPHU Mleks sp. z o.o. ufundowała słodkości na powitalny poczęstunek.