Seniorzy na spotkaniu z Pierwszą Damą

Źródło: https://www.prezydent.pl, Przemysław Keler/KPRP

W dniu 12 maja 2023 roku uczestników Domu Dziennego Pobytu „Senior” Ośrodka Pomocy Społecznej w Wyszkowie w Pałacu Prezydenckim w Warszawie przyjęła Pierwsza Dama.

Podczas spotkania Pani Agata Kornhauser-Duda nawiązała do jubileuszu 35-lecia wyszkowskiego Domu Dziennego Pobytu, mówiąc że Dom jest prekursorem polityki społecznej na rzecz osób starszych. Bardzo pozytywnie wyrażała się o szerokiej ofercie usług i działań realizowanych przez wyszkowski DDP. Pierwsza Dama chciała usłyszeć od uczestników spotkania, w jaki sposób trafiają do Domu, jakie są ich zainteresowania, które z zajęć lubią najbardziej. Pytała co daje im uczestnictwo w różnych formach integracji i aktywizacji, a także sam pobyt  w Domu. Jej uwagę przyciągnęło rękodzieło artystyczne wykonywane podczas warsztatów w Domu Dziennego Pobytu tj. białoczerwona palma wielkanocna wysłana przez seniorki do Pałacu Prezydenta RP. Pani Prezydentowa najbardziej zainteresowała się warsztatami aktorskimi, podziwiała seniorów za otwartość i radość którą wykazują w swoich aktywnościach. Pierwsza Dama opowiedziała wyszkowianom pokrótce o swojej działalności społecznej, promowała programy dedykowane osobom starszym, a także zdradziła w jaki sposób spędza czas wolny. Spotkanie upływało w bardzo spontanicznej, miłej i przyjaznej niemalże rodzinnej atmosferze. Wyszkowscy seniorzy mieli możliwość zaśpiewać specjalnie zadedykowaną piosenkę dla Pani Prezydentowej, a także wręczyć własnoręcznie wykonane prezenty. Po spotkaniu z Pierwszą Damą seniorzy zostali zaproszeni na poczęstunek, a także otrzymali okolicznościowe upominki.

Podczas wizyty w Pałacu Prezydenckim w Warszawie seniorzy mieli możliwość zwiedzania pałacu z przewodnikiem.

Składamy serdeczne podziękowania za bardzo miłe przyjęcie i profesjonalną obsługę. Wrażenia z tego spotkania pozostaną na długo w pamięci uczestników.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem “O aktywizacji osób starszych z seniorami z Wyszkowa” na stronie internetowej prezydent.pl.