Wycieczka w ramach projektu „Bezpieczny Wyszków”

W dniu 26.11.2022r w ramach projektu „Bezpieczny Wyszków” realizowanego przez Gminę Wyszków w ramach Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022 – 20224, odbyła się wycieczka integracyjna do Warszawy mieszkańców osiedla Łączna oraz wychowanków świetlicy „Słoneczna”.

W wycieczce brali udział również pracownicy socjalni Ośrodka Pomocy Społecznej w Wyszkowie. Łącznie w wydarzeniu uczestniczyło 50 osób. Wyjazd autokaru z Wyszkowa nastąpił ok. godz. 10. Pierwszym punktem wycieczki było przedstawienie dla dzieci w Teatrze Capitol
pt. „Królowa Śniegu”. Po teatrze uczestnicy mieli możliwość spaceru po urokliwych alejach Łazienek Królewskich. Posumowaniem wyjazdu była wizyta w restauracji Mc Donalds w Małopolu. Około godziny 17, zadowoleni i pełni wrażeń uczestnicy powrócili do Wyszkowa.
Celem wycieczki była integracja mieszkańców oraz pokazanie możliwości aktywnego, rodzinnego i poznawczego spędzania czasu wolnego.

Uczestnictwo w wyjeździe pracowników socjalnych umożliwiło pogłębienie znajomości środowiska lokalnego oraz doskonalenie metody pracy z grupą .