
Category Archives: Aktualności
Informacja

Informujemy, iż nasz Ośrodek Pomocy Społecznej realizuje Program Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027 współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus
Podprogram 2024
Program realizowany jest od grudnia 2024 do września 2025 r.
Źródło finansowania: 90% środki europejskie – Europejski Fundusz Społeczny Plus i 10% budżet krajowy.
Program realizowany jest pod nadzorem Instytucji Zarządzającej Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej oraz Instytucji Wdrażającej Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.
Caritas Diecezji Łomżyńskiej (OPR) podpisało umowę z naszym OPS (OPL) na realizację dystrybucji żywności oraz działań towarzyszących na terenie naszej Gminy. Dzięki współpracy z CDŁ wydamy paczki żywnościowe zawierające m.in. mleko, olej, cukier, makaron, dżem, koncentrat, ser, miód czy płatki owsiane.
Cel programu:
Przeciwdziałanie deprywacji materialnej przez udzielanie pomocy żywnościowej osobom najbardziej potrzebującym oraz zapewnianie środków towarzyszących, wspierających ich włączenie społeczne.
Odbiorcy Programu
Z pomocy żywnościowej w ramach Podprogramu 2024 mogą skorzystać osoby i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, spełniające kryteria określone w art. 7 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2023 poz. 901 i 1693) i których dochód nie przekracza 265% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej, tj. 2.676,50 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 2 180,95 zł dla osoby w rodzinie.
Przewidziane efekty i rezultaty:
Zmniejszenie deprywacji materialnej osób najbardziej potrzebujących oraz ich włączenie społeczne poprzez realizację wspierających środków towarzyszących, których harmonogram znajdzie się na stronie internetowej OPR.
O terminach odbioru żywności osoby zakwalifikowane przez OPS będą informowane indywidualnie.
#FunduszeUE
Więcej informacji:
- https://lomza.caritas.pl/fepz-2021-2027-podprogram-2024/
- https://caritas.pl/fepz/
- https://lomzacaritas.pl/category/fepz/




Oferta pracy na stanowisko asystent rodziny
Ośrodek Pomocy Społecznej w Wyszkowie, 07-200 Wyszków, ul. 3 Maja 16 poszukuje kandydatów/kandydatek do pracy na stanowisko asystent rodziny do Działu Pomocy Środowiskowej i Usług.
Nr ogłoszenia: OPS.SŚ.110.02.2025
Forma zatrudnienia: umowa o pracę na czas określony z możliwością przedłużenia (stosunek pracy w systemie zadaniowego czasu pracy) – 1 etat,
Przewidywany termin rozpoczęcia pracy: marzec 2025 r.
Oferta pracy na stanowisko starszy pracownik socjalny
Ośrodek Pomocy Społecznej w Wyszkowie, 07-200 Wyszków, ul. 3 Maja 16 poszukuje kandydatów/kandydatek do pracy na stanowisko Starszy pracownik socjalny do Działu Pomocy Środowiskowej i Usług.
Nr ogłoszenia: OPS.SŚ.110.01.2025
Forma zatrudnienia: umowa o pracę na czas określony w celu zastępstwa pracownika w czasie jego usprawiedliwionej nieobecności – 1 etat.
Przewidywany termin rozpoczęcia pracy: marzec 2025 r.
Karnawał Seniorów
W sobotni wieczór 25 stycznia 2025 w Sali Weselnej „Kasztelanka” w Wyszkowie, odbył się doroczny bal karnawałowy wyszkowskich seniorów w stylu cygańskim. Organizatorami balu był Burmistrz Wyszkowa i Ośrodek Pomocy Społecznej Dom Dziennego Pobytu „Senior” w Wyszkowie. W tym roku uczestników balu przywitali i złożyli życzenia udanej zabawy do białego rana Przewodniczący Rady Miejskiej w Wyszkowie Adam Szczerba i zastępca dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej w Wyszkowie Pani Aneta Zyśk. Z życzeniami do seniorów przybyła Pani Ilona Puścian młodszy aspirant KPP Wyszków, która zapowiedziała projekty na temat bezpieczeństwa seniorów, które będą realizowane w bieżącym roku. W cygański klimat uczestników balu wprowadziła scenka humorystyczna przygotowana przez seniorów z Domu Dziennego Pobytu „Senior”, a muzykę do cygańskich pląsów zapewnił DJ Ricardomen (Ryszard Kołakowski). Organizatorzy podczas balu zapewnili kilka atrakcji, jedną z nich była fotobudka 3600, która cieszyła się ogromnym powodzeniem. Jak co roku spośród uczestników wybrano króla i królową balu oraz nagrodzono osoby za najciekawszą stylizację cygańską. Królewską parą balu 2025 zostali Państwo Wiesława Oblińska i Jerzy Dąbrowski. Najwięcej emocji zawsze dostarcza konkurs kostiumowy, ponieważ uczestnicy z roku na rok większą uwagę przywiązują do szczegółów stylizacji. W tym roku jurorzy mieli ciężki orzech do zgryzienia, dlatego spośród pań zostały przyznane miejsca ex aequo, pierwsze miejsce dla Pani Wiesławy Oblińskiej i Pani Teresy Tomaszuk, drugie zajęły Panie Hanna Zielińska i Zofia Lipska, trzecie miejsce Panie Hanna Gałązka, Jadwiga Dudek i Jolanta Pieńkowska. Natomiast z panami było łatwiej pierwsze miejsce zajął Pan Ryszard Ickiewicz, drugie Pan Roman Szymanik, trzecie Pan Tadeusz Rogalski. Świetne nastroje seniorów utrzymywały się przez cały wieczór, parkiet wypełniony był wirującymi tancerzami.Seniorzy żegnając się z organizatorami prosili o kolejny tak radosny bal. Zabawa karnawałowa zorganizowana była przy wsparciu finansowym z budżetu Gminy Wyszków, firmy Palbor SERVICE, a także Pana Sławomira i zaangażowaniu Pani Zofii.




















Wizyta Pierwszej Damy RP w Wyszkowie
Niecodzienną wizytę z okazji święta Babci i Dziadka wyszkowskim seniorom złożyła Pierwsza Dama Rzeczypospolitej Polskiej Pani Agata Kornhauser – Duda. W dniu 21 stycznia 2025 roku podczas corocznego spotkania uczestników Domu Dziennego Pobytu „Senior” Ośrodka Pomocy Społecznej w Wyszkowie z dziećmi ze Świetlicy „Słoneczna” do wyszkowskiego Domu Seniora przyjechała z rewizytą Pani Prezydentowa RP.
Dzieci ze „Słonecznej” jak co roku przyszły z tortem i upominkami, a także przygotowały krótki koncert dla babć i dziadków. Wizyta Pani Prezydentowej miała bardzo spontaniczny charakter, przebiegła w radosnej i rodzinnej atmosferze. Pierwsza Dama spotkanie z uczestnikami DDP rozpoczęła od życzeń z okazji ich święta, w rozmowie nawiązała do tradycji rodzinnej
i wspominała jak obchodzono święto Babci i Dziadka kiedy była małą dziewczynką.
Z uczestnikami Domu rozmawiała o ich rodzinach i wnukach. Seniorzy mieli okazję pochwalić się przed Panią Prezydentową tym co robią w DDP, czym się zajmują a także przedstawili plany działania na przyszłość. Podczas spotkania nie zabrakło pytań do Pani Prezydentowej, która bardzo chętnie odpowiadała, a w między czasie zachęcała zarówno dzieci jak i osoby starsze do podejmowania różnych aktywności, które w przyszłości mogą przyczynić się do samorozwoju. W spotkaniu wziął udział pan Piotr Eychler Zastępca Burmistrza Wyszkowa oraz pani Agnieszka Mróz Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Wyszkowie.
Na zakończenie spotkania Pierwsza Dama wszystkim uczestnikom wręczyła upominki i zaprosiła na kolejne spotkanie do ogrodów Pałacu Prezydenckiego w Warszawie.
Informacja w sprawie rozliczenia świątecznej zbiórki żywności w grudniu 2024 roku
W dniach 13 – 14.12.2024 r. Klub Przyjaciół Wyszkowa we współpracy z młodzieżą Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” przeprowadził zbiórkę artykułów spożywczych w sklepach Biedronka na terenie Wyszkowa. Dzięki zaangażowaniu naszych mieszkańców zebrano:
- Makaron (różne opakowania) – 177 szt.
- Mąka – 103 szt.
- Ryż / kasza – 149 szt.
- Olej – 49 szt.
- Płatki śniadaniowe – 25 szt.
- Kawa, herbata – 56 szt.
- Cukier – 61 szt.
- Ciastka paczkowane – 101 szt.
- Konserwy / puszki – 79 szt.
- Mleko / soki – 23 szt.
- Woda w butelkach – 18 szt.
- Czekolada 74 szt.
- Mix słodyczy – 52 szt.
- Ptasie mleczko – 19 szt.
- Mix słoiki (majonez, dżem, ogórki, owoce w puszcze) – 29 szt.
- Przyprawy – 20 szt.
- Ręczniki papierowe – 8 szt.
- Pomarańcze – 11 szt.
- Mandarynki – 6 siatek
- Cytryna – 2 siatki
- Jabłka – 1,5 kg
- Hot dog – 1 szt.
- Szynka konserwowa – 1 szt.
- Masło – 3 szt.
- Ser kremowy – 1 szt.
- Twaróg sernikowy – 1 szt.
- Ser żółty GOUDA – 1 szt.
- Pyzy z mięsem – 1 szt.
- Podpaski – 1 szt.
- Wkładki – 1 szt.
- Płyn ludwik – 1 szt.
- Płyn uniwersalny – 1 szt.
- Chusteczki higieniczne – 1 szt.
Z ww. artykułów spożywczych przygotowano 66 paczek żywnościowych i przekazano osobom i rodzinom korzystającym ze wsparcia Ośrodka Pomocy Społecznej w Wyszkowie.
Ponadto w pomoc rodzinom zaangażowali się lokalni przedsiębiorcy, instytucje oraz osoby prywatne.
- Restauracja „Baśniowa” przekazała 11 rodzinom paczki żywnościowe.
- Oddział Rejonowy PCK w Wyszkowie przekazał 40 szt. paczek dla seniorów o niskich dochodach.
- Społeczność Stowarzyszenia MONAR, Ośrodek Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień w Wyszkowie przekazała 3 rodzinom paczki składające się z artykułów spożywczych oraz środków czystości.
- Państwo Marlena i Bartosz Rozenek – Sklep spożywczo – przemysłowy „U Rozena” przygotowali 2 paczki żywnościowe dla rodzin oraz 6 paczek przeznaczonych dla dzieci.
- Pani Monika z mężem oraz jej sąsiedzi przygotowali paczkę dla 1 osoby samotnej.
- Caritas Łomża we współpracy z Selgros przygotował 40 paczek żywnościowych.
Łącznie świątecznymi paczkami obdarowano 169 rodzin.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom prywatnym , przedsiębiorcom oraz instytucjom, które zaangażowały się w pomoc rodzinom korzystającym ze wsparcia Ośrodka Pomocy Społecznej w Wyszkowie.
W imieniu osób obdarowanych
Pracownicy i Dyrektor
Ośrodka Pomocy Społecznej
w Wyszkowie
Zaproszenie
Andrzejki Senioralne
Wyszkowscy Seniorzy od lat kontynuują tradycje andrzejkowe. W tym roku zabawa andrzejkowa odbyła się w dniu 26 listopada w „Gościńcu pod Jesionem”. Organizatorzy zadbali o klimat andrzejkowy zapraszając do współpracy młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wyszkowie. Uczennice klasy 8 razem z opiekunami panią Agnieszka Dyga i Kingą Kalinowską stworzyły niepowtarzalną atmosferę, pięknie ucharakteryzowane na wróżki przepowiadały pozytywną przyszłość miedzy innymi z kart, wosku wprowadzając seniorów w dobry nastrój. W andrzejkowe taneczne pląsy zaprosił seniorów DUET W&Z. W trakcie spotkania z życzeniami do seniorów przyszli przedstawiciele wyszkowskiej władzy samorządowej Piotr Płochocki Burmistrz Wyszkowa, Alicja Staszkiewicz Wiceburmistrz oraz Piotr Eychler Wiceburmistrz, co przyczyniło się do podniesienia atrakcyjności zabawy.. Andrzejkowa zabawa trwała do późnego wieczora, a uczestnicy rozstając się zapowiadali udział w balu karnawałowym planowanym na dzień 25 stycznia 2025 roku. Organizatorzy zaprosili wszystkich na wspólne noworoczne kolędowanie, które odbędzie się 3 stycznia 2025 roku w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Wyszkowie (szczegółowe informacje w krótce).







DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY
W dniu 19 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci. Kampania DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY jest wyrazem sprzeciwu wobec krzywdzenia dzieci w Polsce i promuje rozwiązania sprzyjające dobremu dzieciństwu.
Kampania organizowana jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę we współpracy z Krajową Koalicją na Rzecz Ochrony Dzieci.
Głównym partnerem kampanii jest Rzeczniczka Praw Dziecka.
Tematyka kampanii koncentruje się wokół trzech obszarów:
Na drodze ku dzieciństwu bez przemocy rodzice są najważniejsi. Przez budowanie bezpiecznej więzi z dzieckiem, rozumienie jego potrzeb, uważność i szanowanie podmiotowości dziecka mogą dać mu siłę na całe życie. Celem kampanii Dzieciństwo bez przemocy jest wspieranie rodziców w wychowaniu dzieci bez krzywdzenia.
Wrażliwość osób, które są świadkami przemocy wobec dzieci, ich emocjonalna gotowość do reagowania i wiedza, jak reagować, mogą uratować zdrowie i życie dziecka. Reagujmy, na przemoc wobec dzieci – to kolejny cel kampanii.
Rozwiązania legislacyjne z 2023 r. (tzw. ustawa Kamilka) są milowym krokiem na drodze do ochrony dzieci przed przemocą. W ramach kampanii DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY będziemy wspierać rządzących w dalszym rozpoznawaniu obszarów, które wymagają poprawy, i budowaniu ogólnopolskiej strategii ochrony dzieci. Będziemy też mobilizować lokalne władze, by zapewniały dostępność pomocy dla dzieci i rodzin, sprawdzały istnienie standardów ochrony dzieci w podległych sobie podmiotach i prowadziły systemowe działania profilaktyczne.
Więcej o kampanii na stronie: https://dziecinstwobezprzemocy.pl/


Paczka dla powodzian
Informacja o spotkaniu UNHCR
Biała Niedziela
Nabór wniosków w ramach Programu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2025
Nabór wniosków w ramach Programu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2025
Gmina Wyszków / Ośrodek Pomocy Społecznej w Wyszkowie informuje, iż w dniu 29 lipca 2024 r. na stronie Biura Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych został ogłoszony nabór wniosków w ramach Programu resortowego Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pn. „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego − edycja 2025 realizowanego w ramach Funduszu Solidarnościowego.
Wskazany Program jest odpowiedzią na oczekiwania środowiska osób z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunów i przyczynia się do poprawy jakości ich życia i wyrównania szans w różnych sferach funkcjonowania. Ogłoszony Program ma na celu pomoc osobom z niepełnosprawnościami w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym.
Adresatami Programu są:
- dzieci od ukończenia 2. roku życia do ukończenia 16. roku życia posiadające orzeczenie o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami w pkt 7 i 8 w orzeczeniu o niepełnosprawności – konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji oraz
- osoby z niepełnosprawnościami posiadające orzeczenie:
- o znacznym stopniu niepełnosprawności albo
- o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności albo
- traktowane na równi z orzeczeniami wymienionymi w lit. a i b, zgodnie z art. 5 i art. 62 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.
Na realizację Programu Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
przeznaczył kwotę 800 000 000,00 zł.
Poniżej terminy naboru wniosków w ramach Programu:
- Gmina/powiat składa wniosek (załącznik nr 1 do Programu) do właściwego wojewody za pośrednictwem Generatora Funduszu Solidarnościowego dostępnego na stronie internetowej https://bfs.mrips.gov.pl, w terminie od dnia 29 lipca 2024 r. do dnia 26 sierpnia 2024 r.
- Wojewoda, po weryfikacji wniosków złożonych przez gminy/powiaty, sporządza listę rekomendowanych wniosków do finansowania w ramach Programu (załącznik nr 3 do Programu) i przekazuje ją do Ministra wraz z informacją wojewody dotyczącą środków finansowych z Programu (załącznik nr 2 do Programu), w terminie do dnia 13 września 2024 r.
- Minister zatwierdza zbiorczą listę rekomendowanych wniosków w terminie 30 dni od dnia przekazania Ministrowi wszystkich list rekomendowanych wniosków wojewodów.
Treść Ogłoszenia o naborze oraz Programu wraz z załącznikami dostępna jest na stronie Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych pod adresem:
Pliki do pobrania
ogloszenie-aoon-jst-29.07.2024-1722262505.pdf (192.87 KB, pdf)
program-aoon-jst-2025-29.07.2024-1722262514.pdf (269.56 KB, pdf)
Zalacznik-nr-1-do-Programu-AOON-JST-2025-wniosek-gminy-powiatu-1722262758.xls (98.00 KB, xls)
Zalacznik-nr-2-do-Programu-AOON-JST-2025-informacja-wojewody-1722262757.xlsx (13.43 KB, xlsx)
Zalacznik-nr-4-do-Programu-AOON-JST-2025-sprawozdanie-gminy-powiatu-1722262757.xlsx (15.71 KB, xlsx)
Zalacznik-nr-5-do-Programu-AOON-JST-2025-sprawozdanie-wojewody-1722262810.xlsx (15.60 KB, xlsx)
Zalacznik-nr-7-do-Programu-AOON-JST-2025-karta-zgloszenia-1722262810.docx (38.67 KB, docx)
Zalacznik-nr-8-do-Programu-AOON-JST-2025-karta-zakresu-czynnosci-1722262856.docx (28.15 KB, docx)
Zalacznik-nr-9-do-Programu-AOON-JST-2025-karta-realizacji-uslug-1722262856.docx (26.53 KB, docx)
Zalacznik-nr-10-do-Programu-AOON-JST-2025-ewidencja-przebiegu-pojazdu-1722262856.doc (49.00 KB, doc)
Zalacznik-nr-11-do-Programu-AOON-JST-2025-ewidencja-biletow-1722262856.docx (19.69 KB, docx)
Zalacznik-nr-12-do-Programu-AOON-JST-2025-karta-oceny-wniosku-1722262856.docx (29.57 KB, docx)
Zalacznik-nr-15-do-Programu-AOON-JST-2025-klauzula-RODO-1722262856.docx (23.62 KB, docx)
Zalacznik-nr-16-do-Programu-AOON-JST-2025-umowa-Minister-Wojewoda-1722262856.docx (43.08 KB, docx)
Zalacznik-nr-17-do-Programu-AOON-JST-2025-umowa-Wojewoda-Gmina-1722262856.docx (45.37 KB, docx)
Nabór uczestników do programu „Opieka Wytchnieniowa” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2024 – nabór dodatkowy

Gmina Wyszków przystąpiła do realizacji resortowego Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej finansowanego ze środków Funduszu Solidarnościowego Program „Opieka Wytchnieniowa” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2024.
DOFINANSOWANIE – 114 615,36 zł
CAŁKOWITA WARTOŚĆ ZADANIA -114 615,36 zł
Ośrodek Pomocy Społecznej w Wyszkowie ogłasza dodatkowy nabór uczestników do Programu „Opieka Wytchnieniowa” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2024 finansowanego ze Środków Funduszu Solidarnościowego.
W ramach programu tutejszy ośrodek dysponuje 1 wolnym miejscem dla opiekunów osób niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności albo orzeczenie traktowane na równi z orzeczeniem wymienionym w lit. a, zgodnie z art. 5 i art. 62 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2024 r. poz. 44).
Głównym celem Programu jest wsparcie członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad:
- dziećmi do ukończenia 16. roku życia posiadającymi orzeczenie o niepełnosprawności lub
- osobami niepełnosprawnymi posiadającymi:
- orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności albo
- orzeczenie traktowane na równi z orzeczeniem wymienionym w lit. a, zgodnie z art. 5
i art. 62 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2024 r. poz. 44).
– poprzez możliwość uzyskania doraźnej, czasowej pomocy w formie usługi opieki wytchnieniowej.
Osoby zainteresowane uczestnictwem w Programie prosimy o zapoznanie się z treścią Programu ”Opieka Wytchnieniowa” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2024, a także zachęcamy do wypełnienia i złożenia karty zgłoszeniowej do Programu, do której należy dołączyć:
– Kserokopię aktualnego orzeczenia o niepełnosprawności, orzeczenia o znacznym stopniu niepełnosprawności lub orzeczenia równoważnego;
– Klauzulę informacyjną o przetwarzaniu danych osobowych.
Wypełnione dokumenty należy dostarczyć do 23.08.2024 r. do Sekretariatu Ośrodka Pomocy Społecznej w Wyszkowie, bądź drogą pocztową na adres tutejszego Ośrodka tj. ul. 3 Maja 16,
07-200 Wyszków.
Złożenie Karty zgłoszenia do Programu „Opieka Wytchnieniowa” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2024 nie jest równoznaczne z przyznaniem usług opieki wytchnieniowej.
Gmina w pierwszej kolejności uwzględnia potrzeby członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad osobą z niepełnosprawnością, która stale przebywa w domu i nie korzysta np. z ośrodka wsparcia, z placówek pobytu całodobowego, ze środowiskowego domu samopomocy, z dziennego domu pomocy, z warsztatu terapii zajęciowej lub niezatrudnionych, uczących się lub studiujących.
W przypadku większej liczby osób zainteresowanych zostanie utworzona lista rezerwowa.
Szczegółowe informacje na temat w/w Programu można uzyskać w Ośrodku Pomocy Społecznej
w Wyszkowie, ul. 3 Maja 16, 07-200 Wyszków lub pod numerem telefonu 29 742 40 97 w dniach
i godzinach pracy Ośrodka.
Wszystko co powinieneś wiedzieć o Programie Opieka Wytchnieniowa dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2024 znajdziesz na stronie: