Category Archives: Aktualności

Informacja o stypendium w roku szkolnym 2019/2020

Stowarzyszenie „Promenada” oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Wyszkowie informują o możliwości ubiegania się o stypendium w roku szkolnym 2019/2020 w ramach Programu Stypendialnego „Talenty Wyszkowa”, dofinansowanego przez Fundację im. Stefana Batorego. Stypendium przyznawane jest na okres jednego roku szkolnego.

Szczegóły w pliku do pobrania.

Informacja o stypendiach 2019-2020  (plik PDF, 737 KB)

Regulamin 2019-2020 (plik PDF, 82 KB)

Dokumenty do stypendium 2019-2020 (plik PDF, 138 KB)

Obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Zespół śpiewaczy „Nadbużanie" działający przy OPS Domu Dziennego Pobytu „Senior" uczestniczył w rocznicowych  obchodach uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Po uroczystej Eucharystii sprawowanej w intencji Ojczyzny w Sanktuarium Św. Idziego odbył się koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP w Wyszkowie, który rozpoczął recytacją „Reduty Ordona" Pan Roman Szymanik. „Nadbużanie"  wraz z Orkiestrą zaśpiewali dwie pieśni patriotyczne „Modlitwa Obozowa" i „Pieśń Konfederatów Barskich". 

 

Wyszkowscy Seniorzy artystycznie w Osuchowej

Grupa teatralna „Domino” działająca przy OPS Domu Dziennego Pobytu „Senior” w Wyszkowie w dniu 26 marca prezentowała program artystyczny przed młodym pokoleniem  w Osuchowie.

Na zaproszenie nauczyciela języka polskiego ze Szkoły Podstawowej w Nowej Osuchowej wyszkowscy Seniorzy prezentowali swoje umiejętności artystyczne. Grupa zaprezentowała inscenizację „Rzepki” J. Tuwima, a następnie fragment „Syzyfowych prac” S. Żeromskiego. Wiele radości sprawiło oglądanie „Rzepki”, dzieci włączyły się czynnie w narrację wiersza, natomiast młodzież była zachwycona recytacją głównej postaci Bernarda Zygierta, w którą wcielił się pan Roman Szymanik.  Jak zwykle na takich spotkaniach międzypokoleniowych nie zabrakło wymiany uprzejmości, prezentów i wspólnej herbatki. Na zakończenie spotkania najmłodsza grupa dzieci zaprezentowała dla seniorów scenkę pt. „Zielony Kapturek”.

Wizyta u osób z niepełnosprawnościami

W ramach nawiązanej współpracy Seniorzy  z Domu Dziennego Pobytu „Senior” w dniu 15.03 br. odwiedzili dwie placówki zajmujące się osobami z niepełnosprawnościami. Najpierw udali się do Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy typu B „Drogowskaz”, a następnie do Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wyszkowie. W obu placówkach seniorzy zaprezentowali inscenizację wiersza Juliana Tuwima pt. „Rzepka”. Uczestnicy obu placówek bardzo miło przyjęli gości i żywiołowo reagowali na przedstawienie. Nie zabrakło gestów serdeczności, wspólnego śpiewu oraz poczęstunku. W ramach rewanżu Seniorzy otrzymali zaproszenie na odbywający się niebawem występ osób z niepełnosprawnościami poświęcony pamięci o Janie Pawle II.

Supertalent z Domu Dziennego Pobytu „Senior”

Pan Roman Szymanik, uczestnik Domu Dziennego Pobytu „Senior” 10 marca br. został Supertalentem Wyszkowa w kategorii recytacja. Gala finałowa konkursu miała miejsce w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”. Utalentowany senior wystąpił recytując „Redutę Ordona” Adama Mickiewicza. Jego występ publiczność nagrodziła gromkimi brawami. Jury przyznając główną nagrodę Panu Romanowi stwierdziło, że swoją recytacją zachwycił ich i wzruszył całą widownię.

Seniorzy w Przedszkolu

Grupa uczestników Domu Dziennego Pobytu „Senior” w Wyszkowie uczestniczyław spotkaniu w Przedszkolu nr 7 na temat „Kiedy byłe/am dzieckiem … – opowieści zaproszonych gości o zabawach, zainteresowaniach i przeżyciach z czasów ich dzieciństwa oraz nauka dawnych piosenek”. W spotkaniu wzięły udział dwie grupy cztero i pięciolatków. Dzieci mogły zapoznać się z przedmiotami jakimi posługiwano się w czasach dzieciństwa seniorów, np. mogły pobawić się fajerką. Seniorzy zademonstrowali kilka gier i zabaw ze swojej wczesnej młodości, a także uczyli przedszkolaków kołysanki. Wspólnie zaśpiewali piosenkę „Gdzieżeś Ty bywał czarny baranie”.

Koncert z okazji Dnia Kobiet

Burmistrz Wyszkowa

Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4

oraz

Dyrektor Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik”

zapraszają na

Koncert z okazji Dnia Kobiet 08 marca 2019 r. o godz. 13 w WOK HUTNIK ul. Prosta 7.

Wstęp wolny.

 

W programie

Koncert w wykonaniu wyszkowskich Panów Seniorów,

Koncert młodzieży ze SP nr 4 w Wyszkowie.

 

„BAW SIĘ RAZEM Z NAMI” w Baśniowej

Ośrodek Pomocy Społecznej w Wyszkowie kolejny raz zaprosił do wspólnej zabawy karnawałowej dzieci z gminy Wyszków. W dniu 30.01.2019r. z takiego zaproszenia skorzystały między innymi dzieci ze Świetlicy Środowiskowej w Skuszewie, dzieci ze szkoły filialnej w Skuszewie, dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutcznej „Słoneczna” w Wyszkowie, dzieci będące pod opieką wyszkowskich streetworkerów i inne dzieci z gminy Wyszków – uczestnicząc w Integracyjnym Balu Karnawałowym ” BAW SIĘ RAZEM Z NAMI” zorganizowanym w Restauracji Baśniowa w Rybienku Leśnym. W balu uczestniczyło ok. 100 dzieci, którym towarzyszyli rodzice lub opiekunowie. W organizację i prowadzenie balu zaangażowała się młodzież z Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” w Wyszkowie – działająca w wolontariacie szkolnym.

Bal trwał od godziny 12.00 do godziny 14.30 i rozpoczął się tradycyjne od zatańczenia przez wszystkich uczestników POLONEZA. Pokaz „ Mody Balowej”, nauka zumby, nauka tańca „ Czekolada”, roztańczony pociąg, „Owocowy Szał”, „ Uciekające Ptysie”, „Balonowy Wyścig”, „Rybki w Sieci”, zajęcia rysunkowe, konkurs plastyczny „Walentynkowe Karteczki” i inne to atrakcje, zaproponowane przez organizatorów, które angażowały wszystkich uczestników do wspólnej zabawy, w tym również rodziców dzieci i nie dawały się nikomu nudzić.

Po godzinie 14.30 rozbawione dzieci wraz z opiekunami wróciły autokarem do Wyszkowa.

Bezpłatny dowóz dzieci zorganizował Pan Michał Potęga.

Organizatorzy Integracyjnego Balu Karnawałowego „ BAW SIĘ RAZEM Z NAMI”:

 • Państwo Danuta i Krzysztof Kowalewscy,
 • Burmistrz Wyszkowa,
 • Ośrodek Pomocy Społecznej w Wyszkowie.

Partnerem włączonym w organizację Balu była szkoła: Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „ Kopernik” w Wyszkowie

 

Podziękowania

Ośrodek Pomocy Społecznej w Wyszkowie składa szczególne podziękowania dla Państwa Danuty i Krzysztofa Kowalewskich z Restauracji „Baśniowa” w Rybienku Leśnym ul Poniatowskiego 10, za sponsorowanie poczęstunku, zapewnienie obsługi gastronomicznej, bezpłatne udostępnienie sali w Restauracji Baśniowa dla ponad 100 osobowej grupy dzieci z gminy Wyszków i ich opiekunów uczestniczących w Integracyjnym Balu Karnawałowym „ BAW SIĘ RAZEM Z NAMI” zorganizowanym w dniu 30.01.2019r.

Dziękujemy Dyrekcji Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” w Wyszkowie Pani Grażynie Kalinowskiej za użyczenie nagłośnienia oraz aktywne włączenie się szkoły w organizację Balu. Serdeczne podziękowania składamy Panu Michałowi Potęga „ Przewóz Osób” za bezpłatny dowóz dzieci na Bal. Ogromne podziękowania składamy wolontariuszom i opiekunowi wolontariatu z Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „ Kopernik” w Wyszkowie za obsługę muzyczną, poświęcony swój wolny czas, aktywność i zaangażowanie w prowadzeniu zbaw z dziećmi podczas Balu.

W balu uczestniczyli wolontariusze:

 • Izabela Kamińska
 • Marta Marchewka
 • Monika Koczara
 • Julia Pakieła
 • Kacper Podleś
 • Patrycja Świbska

 

Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Wyszkowie

gallery

gallery

 

 

XIII BAL KARNAWAŁOWY SENIORÓW

Burmistrz Wyszkowa
Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej
Kierownik Domu Dziennego Pobytu "SENIOR" w Wyszkowie
zapraszają na

XIII BAL KARNAWAŁOWY SENIORÓW
16 lutego 2019 r. w godz. od 19 do 23 w Gościńcu pod Jesionem, Wyszków, ul. Łączna 5.

Po wyszkowskim czerwonym dywanie we fleszach aparatów przejdą m.in.:
Elvis Presley, Laura Łącz  oraz Don Vasyl.
Zachęcamy do wcielenia się  w postać ulubionego gwiazdora.

 

Zapisy od 15 stycznia do wyczerpania wejściówek w Domu Dziennego Pobytu "SENIOR”
Wyszków  ul. 3 Maja w godz. od  9.00 do 16.00.  Koszt 60zł. za osobę.

Burmistrz Wyszkowa, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej, Dyrektor Wyszkowskiego Ośrodka Kultury
oraz
Dyrektor Przedszkola nr 2 w Wyszkowie, serdecznie zapraszają na spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka
18 stycznia 2019 o godzinie 13.00 w sali widowiskowej WOK „HUTNIK”  ul. Prosta 9.

W programie:

 • Występ artystyczny w wykonaniu dzieci z Przedszkola nr 2 w Wyszkowie
 • Scenka edukacyjna

Apel

W związku z okresem zimowym Ośrodek Pomocy Społecznej w Wyszkowie zwraca się z apelem do mieszkańców Wyszkowa o zgłaszanie osób samotnych, niepełnosprawnych lub bezdomnych z terenu gminy Wyszków potrzebujących pomocy ze względu na trudne warunki atmosferyczne. Ośrodek Pomocy Społecznej oferuje pomoc w zakresie zabezpieczenia w opał, dożywianie, usługi opiekuńcze lub ewentualnie umieszczenie w schronisku – świadczenia te dotyczą w szczególności osób samotnych.

Podczas najbliższej zimy na terenie województwa mazowieckiego bezdomni będą mieli do dyspozycji 69 placówek (w tym 29 w Warszawie) dysponujących łącznie 3337 miejscami (1541 w Warszawie, 90 w Radomiu, 63 w Ostrołęce, 70 w Płocku, 40 w Siedlcach, 160 w Turowie k. Ciechanowa). Są to zarówno noclegownie, schroniska oferujące czasowe schronienie i pełne wyżywienie, jak i hostele zapewniające stałe lub czasowe zamieszkanie, wyżywienie oraz kompleksową opiekę wspomagającą. Dodatkowo, wyodrębniono oddzielne placówki dla kobiet, mężczyzn, matek z dziećmi i dorosłych.

            Na Mazowszu działają również 23 jadłodajnie i punkty żywienia (9 na terenie stolicy), wydających dziennie ponad 4,5 tys. posiłków (ok. 2,5 tys. w Warszawie). W czasie nadchodzącej zimy będą także działały wyspecjalizowane punkty pomocy medycznej – w Łaźniewie w powiecie warszawskim zachodnim (Al. Księży Orionistów 1) oraz w Warszawie (ul. Wolska 172). W stolicy do dyspozycji bezdomnych jest także pralnia (ul. Grochowska 259a).

Mazowiecki Urząd Wojewódzki uruchomił bezpłatną infolinię 987. Pracownicy Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego udzielają informacji na temat możliwych form wsparcia – wskazują najbliższe schroniska, jadłodajnie, czy punkty pomocy medycznej. Straż miejska przyjmuje tego typu zapytania pod numerem 986. Pod obydwa numery zadzwonić może również każdy, kto zna miejsce przebywania osób bezdomnych. Odpowiednie służby zostaną o tym natychmiast poinformowane.

Podsumowanie projektu „Razem dla innych – wspólnie dla siebie”

W dniu 27 listopada w restauracji „Gościniec pod Jesionem” miało miejsce podsumowanie projektu, w którym wzięli udział: przedstawicielka Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej Bożena Jakubczak – Zadrożna, Przewodnicząca Rady Miejskiej Elżbieta Piórkowska, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Wyszkowie Agnieszka Mróz, Zarząd Stowarzyszenia „Promenada”, Kierownik Świetlicy Socjoterapeutyczej „Słoneczna” Jadwiga Kamieniecka, instruktorzy warsztatów oraz uczestnicy projektu  i zaproszeni goście (łącznie 96 osób).

Projekt „Razem dla innych – wspólnie dla siebie” był realizowany ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego w okresie od 1 czerwca do 30 listopada 2018 r. przez Stowarzyszenie „Promenada” działające we współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Wyszkowie. Uczestnikami projektu była 30 osobowa grupa osób starszych z DDP „Senior” oraz 10-oro dzieci i młodzieży ze Świetlicy „Słoneczna”. Podejmowane działania miały na celu integrację międzypokoleniową, podtrzymywanie więzi społecznych i komunikacji międzyludzkiej, a także miały wpłynąć na zmniejszenie poczucia izolacji i osamotnienia, wzmocnić poczucie własnej wartości, samooceny, przyczynić się do wzrostu motywacji i zmiany sposobu życia. Założeniem projektu było również wzmocnienie kondycji fizycznej, umysłowej, a także manualnej. Przez minione miesiące udało osiągnąć się wszystkie cele.

Warsztaty decoupage i teatralne realizowane międzypokoleniowo przyniosły uczestnikom wiele radości, emocji oraz pozytywnej energii o czym świadczyły wypowiedzi uczestników. Dzieci i osoby starsze mogły wymienić się doświadczeniami, przeżyciami, pomysłowością, ale również grupy wspierały się nawzajem. Uczestnicy na zajęciach teatralnych realizowali możliwość nabycia umiejętności poruszania się po scenie, jak również mieli ćwiczenia pamięciowe. Dzięki współpracy z aktorem Markiem Pysiem wspólnie przygotowali scenkę pt. „Mówimy NIE wszystkiemu co złe”. Przedstawienie oparte było na wierszach Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Seniorzy przed premierowym występem zaprezentowali scenki przed dziećmi z Przedszkola nr 7 w Wyszkowie. W trakcie warsztatów tanecznych uczestnicy nabyli umiejętność poruszania się po scenie, nauczyli się pięciu tańców towarzyskich, które mieli możliwość zaprezentowania już we wrześniu na jubileuszu 30-lecia DDP „Senior”, jak również  podczas Przeglądu Twórczości Senioralnej w Węgrowie. Prezentacja grupy tanecznej „Carpe Diem” została  nagrodzona trzecim miejscem na podium  w kategorii taniec. Na warsztatach wokalnych instruktor skupiał uwagę nad emisją głosu i prawidłowym oddechem. W związku z obchodami 10 – lecia odzyskania przez Polskę  Niepodległości, zostały przygotowane pieśni patriotyczne, których można było posłuchać w dniu 25 listopada podczas spotkania patriotycznego prezentowanego przez seniorów DDP w Kościele pw. Świętego Wojciecha w Wyszkowie. Warsztaty z zakresu motywacji i komunikacji interpersonalnej dały możliwość zapoznania się z technikami rozwiązywania problemów interpersonalnych. Dorośli uczestnicy w ramach projektu mieli zorganizowany wyjazd do Opery Narodowej na operę Stanisława Moniuszki „Straszny Dwór”. Na spotkaniu podsumowującym projekt można było obejrzeć małą wystawę rękodzieła wykonanego metodą decoupage (część prac wykonanych przez dzieci trafiło do rąk wykonawców). Popołudnie upłynęło w miłej, przyjaznej atmosferze z akcentem andrzejkowym.

Realizacja projektu „Razem dla innych – wspólnie dla siebie”

W minionym tygodniu uczestnicy projektu realizowanego przez Stowarzyszenie „Promenada” wzięli udział w warsztatach decoupage przeprowadzonych w Domu Dziennego Pobytu „Senior” przy OPS w Wyszkowie. Seniorzy oraz dzieci ze świetlicy Słoneczna pod czujnym okiem instruktora wykonywali ozdoby choinkowe. W trakcie zajęć uczestnicy nabyli umiejętności pracy w grupie. Efekty wytworzonego rękodzieła dostarczyły wiele pozytywnych emocji oraz pozwoliły odkryć uczestnikom nowe umiejętności. Projekt „Razem dla innych – wspólnie dla siebie” finansowany jest z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Centrum dla rodziny

Dział Świadczeń Rodzinnych informuje, że nadal przyjmuje interesantów

Poniedziałek w godz. 8.00 – 16.00

WTOREK W GODZ. 8.00 – 18.00

ŚRODA – DZIEŃ WEWNĘTRZNY

CZWARTEK W GODZ. 8.00 – 18.00

Piątek w godz. 8.00 – 16.00

Po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym istnieje możliwość przyjęcia interesanta po godz. 18.00.

Zachęcamy również do składana wniosków drogą elektroniczną przez portal Emp@tia, za pośrednictwem banków lub – w przypadku świadczenia wychowawczego oraz świadczeń rodzinnych – także poprzez platformę ePUAP.